Yay Burcu

YAY BURCU

ÖZELLİKLERİ: Keyifli, neşeli tavırlarıyla dikkat çekerler. Değişimlere, farklı ortamlara yüksek adaptasyon yetenekleri vardır. Özgürlüklerine düşkün olan Yay burçları seyahati de çok severler. Entelektüel uğraşları çok severler. İyimser bir havaları ve dünya görüşleri vardır. İnançlarına bağlıdırlar, felsefi konularla uğraşmaktan keyif alırlar.

GÖLGE YANLARI: İyimserliklerini abartırlarsa dünyayı pembe bir gözlükle görüp gerçeklikten uzaklaşabilirler. Özgür ve neşeli tarafı çevredeki insanlar tarafından “sorumsuzluk” olarak addedilebilir. Sabırsız, her şey hemen olsun isteyen yapıları vardır. İlgilerini çabuk kaybedip vazgeçebilirler.

YÖNETİCİ GEZEGENİ: Jüpiter

RENGİ: Mor, Koyu mavi

UĞURLU GÜNÜ: Perşembe

UĞURLU SAYISI: 5. 7

UĞURLU TAŞI: Turkuaz

UĞURLU BİTKİSİ: Nergis, Karahindiba, Dut

YAY BURCU ÜLKELER/ŞEHİRLER: İspanya, Avustralya, Şili, Kazakistan, Kenya, Libya, Budapeşte, Toronto…

ELEMENTİ: Kalay

YAY BURCU KADINI: Entelektüel, bilgili, esprili havasıyla dikkat çeker. Zekidir, birden fazla konuya ilgi duyabilir. Sıkılgan yapısı sosyal hayatında bazı sorunlar yaşamasına sebep olabilir. Çevresindeki enerjik ve hareketli yapısıyla etkiler. İkili ilişkilerinde kısıtlanmamış hissetmek onun için çok önemlidir, özgürlüğünden asla feragat etmez. İlgi ve iltifatlardan çok keyif alır. Partneriyle konuşabilmek, sohbet edebilmek onun için çok önemlidir. Partnerinden aşktan önce bir arkadaşlık bağı bekler.

YAY BURCU ERKEĞİ: Neşeli, hareketli, sıcakkanlı bir yapısı vardır. Sürekli hareket halinde olmak ister. Açık sözlüdür, çevresindekileri eleştirmeyi sever. Meraklı yapısı nedeniyle çok soru sorar, neredeyse her konuda bilgi sahibidir. Cömert bir yapısı vardır ancak bu cömertlik zaman zaman savurganlığa doğru gidebilir. Hoşlandığı kadına çok ilgilidir. Ancak aradığını bulamazsa çabuk sıkılıp uzaklaşabilir. Partneriyle keyifli vakit geçirebilmek onun için çok önemlidir.

TANINMIŞ KİŞİLER: Brad Pitt, Britney Spears, Tina Turner, John F. Kennedy, Fatma Girik, Hülya Koçyiğit, Gülşen Bubikoğlu, Zeki Müren, Sertab Erener, Azra Akın…