oğlak burcu

OĞLAK BURCU

ÖZELLİKLERİ: Oğlak burcunun en bilinen ve en çok dikkat çeken özelliği çalışkan olmasıdır. Dünyaya çalışmak için gelmiş gibi azimli, hırslı, planlı ve kararlıdırlar. Konu yapmak istedikleri olunca dünyanın en sabırlı insanı olur, o işi yapıncaya kadar azimle çalışırlar. Sorumluluk sahibidirler. Maddesel bir tarafları da olan burçları, çalışmalarının karşılığını maddi olarak görmek ister.

GÖLGE YANLARI: Dik başlı ve zaman zaman kötümserdirler. Sert bir mizaçları vardır. En gölge yanlarından birisi ise yalnızlıklarına çok düşkün olmalıdır. Oğlak burçlarının kişisel alanına girmek çok zordur.

YÖNETİCİ GEZEGENİ: Satürn

RENGİ: Koyu yeşil, Koyu gri, Koyu kahverengi, Siyah

UĞURLU GÜNÜ: Cumartesi

UĞURLU SAYISI: 2. 8

UĞURLI TAŞI: Kehribar, Kara elmas

UĞURLU BİTKİSİ: Karanfil, Çam, Kavak

OĞLAK BURCU ÜLKELER/ŞEHİRLER: Bulgaristan, Meksika, Arnavutluk, Afganistan, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Oxford…

ELEMENTİ: Gümüş, Kurşun

OĞLAK BURCU KADINI: Hırslı, çalışkan, dürüst ve tuttuğunu koparan yapısıyla dikkat çeker. Güçlü, bilgili, kültürlü olmak ister. Sosyal çevresine girmek kendi etrafına ördüğü duvarlar nedeniyle zor olabilir ancak çevresindekilere çok sadıktır. Aşırılıkları yoktur, ölçülü hareket eder. Romantiklikten çok mantıklı ve gerçekçi bir bakış açısı vardır. Karşı cinste dürüstlük ve nezaket arar. Sadık bir partnerdir.

OĞLAK BURCU ERKEĞİ: Çalışkan, azimli ve hırslı yapısıyla dikkat çeker. Sosyal çevresine insan alırken seçici ve şüpheci davranır. Katı kuralları vardır ve onu bu kuralların dışına çıkarmak neredeyse imkansızdır. İkili ilişkilerde en sevmediği şeylerden biri kısıtlanmaktır. Özgürlüğüne düşkün, “bireysel” yapısından vazgeçmek istemez. Partnerine karşı sadık ve zaman zaman kıskanç olabilir. İlişkileri genelde uzun solukludur.

TANINMIŞ KİŞİLER: Kate Middleton, Orlando Bloom, Bradley Cooper, Jim Carrey, Irina Shayk, Ricky Martin, Demet Akbağ, Çağla Şikel, Cansu Dere, Keremcem, Filiz Akın, Barış Manço, Özgü Namal, Seda Sayan…