Kova Burcu

KOVA BURCU

ÖZELLİKLERİ: Hümanist ve yeniliklere açık bir karakteri vardır. İyi bir arkadaştır. Yeni ve orijinal fikirlere sahip olmaları, her daim yeni fikirler üretmeleriyle dikkat çekerler. Değişikliği sever ve değişiklikler yapmak için uğraşırlar. Vefalı insanlardır. Entelektüel birikimleri yüksektir, okumayı araştırmayı severler.

GÖLGE YANLARI: Kafalarında sürekli bulunan yeni fikirler insanların onları “marjinal” olarak tanımlamalarına sebep olabilir. Bazen bu fikirler o kadar yeni ve değişiktir ki, gerçekleştirilmesi imkansız şeyler düşünüp olmayacak hayallere daldıkları görülür. Çılgın ve muhalif bir tarafları vardır ve bu özelliklere onları isyankarlığa sürükleyebilir.

YÖNETİCİ GEZEGENİ: Uranüs, Satürn

RENGİ: Turkuaz, Elektrik mavisi

UĞURLU GÜNÜ: Çarşamba

UĞURLU SAYISI: 1, 7

UĞURLI TAŞI: Ametist

UĞURLU BİTKİSİ: Orkide, Meyve ağaçları

KOVA BURCU ÜLKELER/ŞEHİRLER: İran, Finlandiya, Yeni Zelanda, Rusya, Etiyopya, Hamburg, Moskova, Helsinki…

ELEMENTİ: Alüminyum, Uranyum

KOVA BURCU KADINI: Özgürlüğüne düşkün, becerikli ve değişken yapısıyla dikkat çeker. Neşeli ve hareketli bir kişiliği vardır. Dostlukları ve sosyal çevreleri onlar için çok önemlidir. Sorunlara akılcı ve pratik çözümler bulması çevresinin onun hakkında en sevdiği özelliklerdendir. Maddi konularda savurganlığa yatkın olabilir ancak çalışkanlığıyla bunu dengeler. İlişkilerinde kendisini kısıtlayabilecek, yalan söyleyebileceğini düşündüğü kişilerden uzak durur. Dürüst ve güvenilir bir partnerdir. Açık ve net iletişim kurmayı sever. Eğlenceli bir partner olacaktır.

KOVA BURCU ERKEĞİ: Nazik ve iyimser yapısıyla dikkat çeker. Çok yönlü bir karakter olduğu için anlaşılması zor olabilir. Değişiklikten keyif alır. Hareketli bir yaşantısı olmasını ister. Azla yetinmek istemez, hep daha fazlası için uğraşır. Birden fazla uğraşı vardır çünkü sıkılgan bir yapıya sahiptir. Hareketli ve neşeli karakteriyle çevresinde çok sevilir. İkili ilişkilerinde partneriyle önce arkadaş olabilmeyi, birlikte vakit geçirirken eğlenebilmeyi arar. Düşünceli ve eğlenceli bir partnerdir. Sevdiği kişiyi mutlu etmek için elinden gelen her şeyi yapar.

TANINMIŞ KİŞİLER: Amy Winehouse, Emma Roberts, Shakira, Paris Hilton, Justin Timberlake, Jennifer Anniston, Candan Erçetin, Tuncel Kurtiz, Yasemin Ergene, Mazhar Alanson, Ajda Pekkan…