Koç burcu

KOÇ BURCU

ÖZELLİKLERİ: Koç burçları aktif, spontan, kendini ortaya koyan, enerjik, ateşli, hevesli, önde giden ve “ilk önce ben” karakterindedir. Başlangıçları sembolize eder. Kendilerini ifade şekilleri direkttir. Aklına koyduğunu kendi başına yapan, hatta başka insanların yolunu açan kişilerdir. Bir işi, projeyi başlatmak konusunda olan hevesli ve istekli tavrını o projeyi devam ettirmek konusunda gösteremeyebilir.

GÖLGE YANLARI: “Önce ben” fikrinden gelen egoist bir yanları olabilir. Başladıkları işleri bitirme konusunda sıkıntı yaşadıklarından dolayı çevrelerince “maymun iştahlı” olarak anılabilirler. Ayrıca Koç burçları kendi yapmak istedikleri şeyler konusunda ısrarcılıkları yüzünden bazen inatçı olarak da bilinirler. Kışkırtıldıklarında şiddet yanlısı olabilirler.

YÖNETİCİ GEZEGENİ: Mars

RENGİ: Kırmızı

UĞURLU GÜNÜ: Salı

UĞURLU SAYISI: 1, 9

UĞURLU TAŞI: Akik, yakut,

UĞURLU BİTKİSİ: Itır, hanımeli, pars zambağı

KOÇ BURCU ÜLKELER/ŞEHİRLER: Filistin, İngiltere, Hong Kong, Almanya, Polonya, Suriye, İsrail, Litvanya, Floransa…

ELEMENTİ: Demir

KOÇ BURCU KADINI: Tutkulu, cazibeli, sıcak kanlı, hayat dolu, enerjik ve beğenilmekten zevk alan biridir. Sürekli hareket halinde olmak ister. Vefalıdır, sosyal çevresi geniştir, arkadaşları tarafından çok sevilir.

KOÇ BURCU ERKEĞİ: Özgüveni yüksek, hareketli, enerjik tiplerdir. Otoriter ve dik başlıdır. Özgürlüğüne düşkün ve cömert kişilerdir. Başkalarına yardım etmeyi severler ancak kısıtlanmaktan nefret ederler.

TANINMIŞ KİŞİLER: Celine Dion, Emma Watson, Kate Hudson, Lady Gaga, Russell Crowe, Sarah Jessica Parker, Cem Karaca, Demet Şener, Nurgül Yeşilçay, Murat Yıldırım, Okan Bayülgen, Kadir İnanır.

Koç Burcunun 5 Temel Özelliği