boğa burcu

BOĞA BURCU

ÖZELLİKLERİ: Sabırlı, dayanıklı, güvenilir, sakin, sahiplenici, güzelliğe ve rahatına düşkün insanlardır. Köklülüğü ve eylemsizliği simgeler. Alışkanlıklarına ve düzenine bağlıdır. Sakin ve serinkanlıdır. Kalıcı olduğuna inandığı insan ilişkilerinin içinde olmak ister. Çalışkandır ancak yeni işler başlatmaktansa olan işleri devam ettirmek ve sağlamlaştırmak üzerine çalışır.

GÖLGE YANLARI: Rahatlık ve sakinlik düşkünlüğü bazen kendini tembellik olarak gösterebilir. Boğa’nın gerçekçiliği onun diğer insanlar tarafından “duygusuz” olarak adlandırılmasına sebep olabilir. Ayrıca, inatçılığı ve maddeciliği de Boğa’nın gölge yanlarındandır.

YÖNETİCİ GEZEGENİ: Venüs

RENGİ: Mavi, Lila, pembe

UĞURLU GÜNÜ: Cuma

UĞURLU SAYISI: 4, 6

UĞURLU TAŞI: Zümrüt

UĞURLU BİTKİSİ: Selvi, Menekşe, Gelincik

BOĞA BURCU ÜLKELER/ŞEHİRLER: Kıbrıs, Tanzanya, İrlanda, Rodos, Küba, Güney Afrika, Yemen, Palermo, Dublin…

ELEMENTİ: Bakır

BOĞA BURCU KADINI: Güzelliği, sessiz sakin ve mağrur duruşuyla dikkat çeker. Gerçekçi ve zaman zaman otoriterdir. Hırslıdır, isteklerini elde etmek için var gücüyle çalışır. Sadık bir partnerdir. Dışardan soğuk görünmesinin aksine, yumuşak kalplidir. Merhametli ve yardımseverdir, ekonomik olarak güvende hissetmek ister. Evcimendir, evinde huzura çok önem verir.

BOĞA BURCU ERKEĞİ: İnatçı, sakin ve çalışkan yapısıyla dikkat çeker. Düşünceleri ve değer yargılarından ödün vermez. Evine bağlı ve uyumlu bir partner olur. Çocuğu olursa, sıcakkanlı bir babadır. Özellikle iş hayatında çok disiplinlidir. İlişkilerinde sadık ve fedakardır.

TANINMIŞ KİŞİLER: Al Pacino, Honore de Balzac, David Beckham, Kraliçe 2. Elizabeth, Jessica Alba, Penelope Cruz, Ayhan Işık, Demet Akalın, Demet Evgar, Cem Yılmaz