BAşak burcu


BAŞAK BURCU

ÖZELLİKLERİ: Gelişmiş görev duygusuna sahip Başak burçları, analizciliği ve mükemmeliyetçilikleri ile tanınırlar. Yapılan her işi mümkün olan en iyi şekilde yapmak, detaylara ekstra özen göstermek Başak burcunun olmazsa olmazlarıdır. Analitik bir zekaları vardır. Yüksek standartlara sahip insanlardır. Bütün işlerinde olduğu gibi hayatın her alanında da titiz ve detaycı olmaya çalışırlar. Merkür tarafından yönetilmesi sebebiyle güçlü bir iletişim yeteneği vardır.

GÖLGE YANLARI: Fazla detaycı ve analizci olmaları sebebiyle bazen çevrelerindeki insanı gereğinden fazla eleştirip kalp kırabilirler. Ayrıca her şeyi çok dikkatli ve titiz düşünmeleri sebebiyle “hastalık hastası” olabilirler. Yüksek standartlara sahip olmaları onları zor beğenen insanlara çevirip hiçbir şeyden memnun olmayan bir ruh haline sokabilir.

YÖNETİCİ GEZEGENİ: Merkür

RENGİ: Yeşil, Koyu kahverengi

UĞURLU GÜNÜ: Çarşamba

UĞURLU SAYISI: 6

UĞURLU TAŞI: Meryem Taşı, Koyu Safir

UĞURLU BİTKİSİ: Nergis

BAŞAK BURCU ÜLKELER/ŞEHİRLER: Brezilya, Yunanistan, Kosto Riko, İsviçre, Azerbaycan, Paris, Atina, Boston…

ELEMENTİ: Civa, Nikel

BAŞAK BURCU KADINI: Sorumluluk sahibi, idealist ve hırslı olmasıyla tanınır. En ufak detaylara dikkat eder. Evine çok bağlıdır. Güçlü bir mizah anlayışını sahip olduğu için çevresi tarafından çok sevilir. Pratik zekası ve sorunlara hemen bulduğu ilginç çözümlerle insanları etkiler. İkili ilişkilerde sadık bir partnerdir. Ancak yaşadığı sorunları hemen unutmaz, dargınlıkları uzun sürebilir.

BAŞAK BURCU ERKEĞİ: Mantıklı ve detaylı yapısıyla dikkat çeken Başak burcu erkeği para yönetme konusunda çok iyidir. Eleştirmeyi sevmesi dolayısıyla çevresindeki insanların kalplerini kırabilir. Aşırıya kaçacak derecede titiz ve disiplinli oluşu da onu ilişkiler açısından zorlayabilir. İkili ilişkilerde nezaket, kibarlık ve titizlik aradığı en önemli kriterlerdir. Birini sevdiğinde sadık ve saygılı bir partnerdir.

TANINMIŞ KİŞİLER: Dylan O’Brien, Beyonce, Micheal Jackson, Richard Gere, Cameron Diaz, Pınar Altuğ, İclal Aydın, Hande Ataizi, Cüneyt Arkın, Bergüzar Korel…