Aslan Burcu

ASLAN BURCU

ÖZELLİKLERİ: Bonkörlüğü ve gösterişe düşkünlüğüyle bilinen aslan burcu aynı zamanda çok yaratıcı bir zihne sahiptir. Dikkat çekmek ve önemli olmak tabiri caizse aslan burcunun hayat damarlarındandır. Liderliği ve insanları idare edebilmesiyle tanınır. İçtendir, inatçıdır ve dediğim dediktir. Çocuksu tarafıyla dikkat çekmek için uğraşırken, lider tarafıyla insanları yönlendirmeye ve hayatı istediği gibi idare etmeye çalışır.

GÖLGE YANLARI: Liderlik ve idare edebilme yeteneğini abartıp baskıcı ve otoriter olabilir. Hep kendi bildiğini doğru kabul edip, diğer fikirlere kulaklarını tamamen kapatabilir, “kuvvet zehirlenmesi” yaşayabilir. Kendini seven yapısı onu kendini beğenmiş birisi olmaya itebilir.

YÖNETİCİ GEZEGENİ: Güneş

RENGİ: Turuncu, altın rengi, sarı

UĞURLU GÜNÜ: Pazar

UĞURLU SAYISI: 5

UĞURLU TAŞI: Elmas, Safir

UĞURLU BİTKİSİ: Ay çiçeği, gül, orkide

ASLAN BURCU ÜLKELER/ŞEHİRLER: Hindistan, Afganistan, İtalya, Makedonya, Romanya, Kırgızistan, Malezya, Ukrayna, Pakistan, Philadelphia, Roma…

ELEMENTİ: Altın

ASLAN BURCU KADINI: Kendine güveni ve cesurluğu Aslan burcu kadınının parlayan özelliklerindendir. Canlı ve enerjik bir yapısı vardır, insanlar onunla dostluk kurmaktan keyif alırlar. Bağımsızlığına düşkündür ve onu kısıtlayabilecek hiçbir şeye tahammül göstermez. Çalışkandır. Cömertlik ve savrukluk arasında bir çizgide kalabilir. Sert ve otoriter davranma içgüdüsü nedeniyle ikili ilişkilerde zorlanabilir.

ASLAN BURCU ERKEĞİ: Zekiliği, sevecenliği ve pratik zekasıyla dikkat çeker. Gururlu ve dik başlıdır. Rahatına düşkündür, lüks bir hayat yaşamak ister. Sorumluluk sahibi olması işlerinde başarılı olmasına ve çevresi tarafından parmakla gösterilmesine neden olur. Bir anda parlayabilen yapısı nedeniyle ikili ilişkilerde zorlanmalar yaşayabilir. Evine ve çocuklarına düşkün bir baba olur.

TANINMIŞ KİŞİLER: Madonna, Jennifer Lopez, Napolyon, Simon Baker, Whitney Houston, Sinem Kobal, Sibel Can, Orhan Gencebay, Neslihan Atagül…