akrep burcu

AKREP BURCU

ÖZELLİKLERİ: Tutkulu, azimli ve korkusuz bir karakterdir. Gerçek kimliğini dışarıdan gizlemeye meyilldir. Bazen tutkularıyla başa çıkmakta zorlanabilir. Akrep Burçları çok iyi sırdaşlardır. Sezgileri kuvvetli olduğu kadar analitik zekasıyla iyi ve yerinde analizler yapmayı da bilir.

GÖLGE YANLARI: Kendilerine yapılan hiçbir kötülüğü unutmaz, hatta bazen kin güdebilirler. Partnerlerine karşı sahip oldukları yoğun tutkular onları kıskançlığa itebilir hatta kıskançlıklarından dolayı kuşkucu tavırlar sergileyebilirler. İnce zekalarıyla laf sokma yetenekleri çok güçlüdür, tabiri caiszse sinirlendiği zaman karşısındakini diliyle dövebilir.

YÖNETİCİ GEZEGENİ: Plüto, Mars

RENGİ: Koyu kırmızı, Kestane rengi

UĞURLU GÜNÜ: Çarşamba

UĞURLU SAYISI: 2. 4

UĞURLU TAŞI: Topaz, yılan taşı

UĞURLU BİTKİSİ: Akasya, Krizantem, Açelya

AKREP BURCU ÜLKELER/ŞEHİRLER: Türkiye, Norveç, Panama, Türkmenistan, Zambiya, Liverpool, Washington DC, Viyana…

ELEMENTİ: Çelik, Demir

AKREP BURCU KADINI: Cazibeli, hırslı ve gururlu kadınlardır. Mağrur ve kibirli bir mizaçları vardır. Kendisine yalan söylendiğini hissederse direkt uzaklaşır. Doğru bildiklerinden taviz vermez, cesaretliyle “hayır” demekten çekinmez. İkili ilişkilerde sorumluluk sahibidir ancak bazen fazla şüpheci tavırlarından dolayı partnerine zorluklar çıkartabilir.

AKREP BURCU ERKEĞİ: Arzulu, cinsel enerjisi yüksek ve kararlı bir yapısı vardır. Kimseye kolay kolay güvenmez ancak güvendiği zaman da gözünü kapatıp sırtını yaslayabilir. Maddiyat ve dostluklar onun için önemlidir. Bakışlarıyla karşı cinsi etkileyebilir. İkili ilişkilerde çok kıskançtır.

TANINMIŞ KİŞİLER: Scarlett Johansson, Leonardo DiCaprio, Katy Perry, Anne Hathaway, Dostoyevsky, Alain Delon, Kemal Sunal, Şevval Sam, Özge Ulusoy, Teoman, Kıvanç Tatlıtuğ, Gökçe Bahadır…