3-9 Haziran

Haftalık Burç Yorumları

Astrolog Serdar Şenaşcı

Bütünün hayrına ve kolektife şifa olması dileğiyle…

Instagram: ssenasci

İKİZLER YENİ AYI İLE GÖKTEN ŞANS VE FIRSAT YAĞIYOR!
3 Haziran Yılın en şanslı günlerinden biri Merkür İkizler burcunda Jüpiter ile kavuşuyor

DUA DİLEK RİTÜEL ZAMANI
4 Haziran Venüs Güneş’in Kalbinde Maddi bolluk bereket hatta Aşk kapıyı kırabilir.

9 Haziran Mars Boğa burcunda 

Koç ve Yükselen Koçlar iletişim trafiğinizin yoğun olduğu bir haftaya başlıyorsunuz. Bir süredir Mars’ın burcunuzda hareket ediyor olmasıyla birlikte kendinizi daha çok ortaya koyabildiğiniz, enerjinizi hedef ve ideallerinize aktardığınız yoğun tempolu bir sürecin içerisindesiniz. Yoğun iletişim trafiğiniz ve seyahatleriniz akrabalar, kardeşler ve kuzenlerle ilgili yakın çevrenizi de ilgilendiren süreçlerle alakalı konu ve gündemler bu hafta size birçok fırsatı beraberinde getirebilir. Yeni anlaşmalar, yeni ticari girişimler, yeni eğitimler veya basın, yayın medya bağlantısı üzerinden süren çalışmalarınızla alakalı alternatifler arasında kalacağınız bir hafta. Perşembe günü İkizler burcundaki yeni ay 3. Evinizde gerçekleşirken bu konularla alakalı fırsat ve alternatiflere açık etkiler altında olacaksınız. Acele kararlar almamak için yeni ay sonrasındaki süreci değerlendirebilirsiniz. Marsın da Pazar günü burcunuzdan çıkıp Boğa burcuna geçmesiyle birlikte biraz daha güvenli alanınızda kalmak isteyecek maddi konularla ilgili ya da ilişkilerinizle alakalı daha garantici davranmayı seçebileceksiniz. Satürn Venüs karesi ile Perşembe sonrasında biraz daha kaygılı endişeli hissedebilir ilişkiler ve yatırımlar konusunda bazı aksamalar kontrol edemediğiniz, kadersel etkiler nedeniyle zorlanmalar yaşayabilirsiniz. İlişkilerinizde sevme ve sevilme ile alakalı bazı durumları sorgulamanıza neden olabilir, yakın çevrenizdeki kadınlarla ilgili hayal kırıklıkları gündeminize gelebilir. Geçmişten gelen bazı konular ikili ilişkilerde tekrar masaya yatırılabilir ve bu süreçte konuşarak bu konuları çözmeniz gerekebilir. Hafta sonuna doğru gerilim ve çatışmalardan uzak kalmaya özen göstermelisiniz bazı istenmeyen sözler edebilir kırıcı tavırlar sergileyebilirsiniz bu durum ilişkilerinizi yıpratabilir ve uzun vadede üzülen siz olursunuz. Ani kaza ve yaralanmalar, ani operasyonlar gündeminize gelebilir.

Boğa ve Yükselen Boğalar haftaya maddi konularla ilgili kazançlarınızı, para kazanma yöntemlerinizi ilgilendiren gelişmelerle başlıyorsunuz. Kazançlarınızın artacağı bir dönemin yanı sıra maddi kaynaklarınızı zevk ve istekleriniz doğrultusunda fazlaca harcayabileceğiniz de bir durumu ortaya çıkarabilir. Bütçenizi bu dönemde dengelemeniz önemli olacak para hızlı gelip hızlıca gidebilir. Ticari girişimleriniz söz konusuysa yada ortaklı bir teklif gündeminizde yer alıyorsa Perşembe günü ikizler burcunda gerçekleşen yeni ayın hemen akabinde ani kararlar almadan bir süre daha alternatifleri değerlendirmeye çalışın. Beklediğiniz sürede aldığınız tekliflerin size sunulan fırsatların ya da ortaklı işlerinizde kişilerin veya durumların iç yüzünü görme fırsatınız olacak. Bazı durumların tam olarak sizin beklentinize uymadığını ya da karşınızdaki kişilerin dürüstlüğü ve sadakatiyle ilgili durumlara dair net yanıtlar bulabileceksiniz. Bir süredir kontrol edemediğiniz kadersel durumlar veya blokajlar yaşıyor hissedebilirsiniz, ilişkilerinizde sevgiyi alamıyor veya maddi konularda beklediğiniz paralar bir türlü gelemiyor olabilir. Kaygı ve endişe yaşamanız bu durumları değiştirmeyecektir akışa teslim olursanız hepsinin zamanı geldiğinde olduğuna tanıklık edeceksiniz. Hafta sonu iletişim dilinize dikkat etmeye özen gösterin öfke patlamaları yaşayabilir, kırıcı davranışlar sergilemeniz sonucu en çok siz üzülebilirsiniz. Ani kaza ve yaralanmalara karşı da dikkatli olun. Marsın Pazar günü burcunuza geçecek olmasıyla kendinizi hedef ve isteklerinizle alakalı daha motive ve enerjik hissedeceksiniz. Garanti altına almak istediğiniz yatırımları ve süreçleri de Pazar günü sonrasına bırakabilirsiniz.

İkizler ve Yükselen İkizler Venüs ve Jüpiter’den sonra pazartesi günü Merkür’ün de burcunuza geçmesiyle haftanız daha da hareketlenecek. Yeni insanlar, yeni seyahatler, yeni hedef ve idealleriniz için destekleniyor olacaksınız. Yeni anlaşmalar, fırsatlar gündeminize gelebilir, uzun süredir beklediğiniz bir hak edişinizi alabilirsiniz. Salı günü Venüs Güneş kavuşumuyla birlikte ilişkiler sevme sevilmeye dair konularda ideal ve isteklerinizi ortaya koyabilir bunlara dair dilediğiniz her ne varsa ilerde önünüze geldiğini görebilirsiniz. Maddi konularla alakalı bazı gecikmeler gündeminize gelebilir beklediğiniz alacakların gecikmesi söz konusu. Perşembe günü burcunuzda gerçekleşecek Yeni Ay enerjisiyle birlikte fırsat ve alternatifler arasında kalabilirsiniz. Alternatifler ilişkiler ve maddi konularda ya da yatırımlarınızla alakalı birden çok alanda olabilir. Yeni Ay enerjisinin etkisiyle başlayan bu süreçte hızlı kararlar almamaya özen gösterin. Zaman içerisinde bu alternatifleri eleyerek ilerleyip yol alabildiğinizi görebilirsiniz. Evrenin sizi bu denli desteklediği süreçte seyahatlerinizin sosyal çevrenizin birlikteliklerinizin keyfini çıkarın, zamana bıraktığınız acele etmediğiniz her konunun sizin lehinize çözüldüğüne tanıklık edeceksiniz. Hafta sonu itibariyle sosyal çevreniz arkadaşlarınızla girdiğiniz ortamlarda gerginlikler ve huzursuzluklar gündeme gelebilir. Daha sakin kalmaya özen gösterin sağlığınızı olumsuz etkileyebilirsiniz. Önümüzdeki birkaç hafta boyunca sağlığınızla ilgili bazı gündemler nedeniyle sağlığınıza ve kendinize daha hassas ve özenli olmanızı gerektirebilir.

Yengeç ve Yükselen Yengeçler gizli saklı alanda kalan ilişkiler, geçmiş sağlık gündemlerinizi ilgilendiren konular, uzak seyahatler, vize, yurtdışı bağlantılı konular, ruhsal çalışmalar ve şifalanma yöntemleriyle ile ilgili birçok alternatif ve fırsatın gündeminizde olacağı bir haftaya başlıyorsunuz. İlişkiler konusunda alternatifleriniz olsa da bu dönemde başlayacağınız bir ilişkinin sizi uzun vadede tatmin etmemesi söz konusu olabilir. Yurtdışı bağlantılı işleriniz, uluslararası ticari konulardaki anlaşma ve sözleşmeler ve ruhsal şifalanmaya dair konularda olumlu gelişmeler elde edebilirsiniz. Siz yine de pazartesi günü Merkür Jüpiter kavuşumunda ilişkilere ve aşka dair istek ve dileklerinizi dile getirmeyi yazıya dökmeyi unutmayın. Perşembe günü gerçekleşecek Yeni Ay ile birlikte hayatınıza ruhunuza evinize bedeninize ağır gelen her ne varsa enerjisi size hizmet etmeyen artık görevini tamamlamış olan her şeyi alanınızdan çıkarın eskimiş düşünceleriniz fikirleriniz takıntılarınız bunlardan kurtulmak için çok güzel desteklendiğiniz bir hafta olacaktır. Hadef, ideal ve istekleriniz konusunda bir süre daha belirsiz durumlar yaşamaya devam edebilirsiniz ancak bu süreçte yaşanan belirsizliklerin veya engel gibi görünen şeylerin sizi daha iyiye taşıyacağına olan inancınızı kaybetmeyin. Hafta sonuna doğru aileniz ve çalışma alanızla ilgili gerilimli durumlar nedeniyle zorluklar gündeminize gelebilir çatışma ve kavga enerjilerinden uzak durun, köprüleri atmadan önce iletişimle gerilimleri çözmeyi denemelisiniz.

Aslan ve Yükselen Aslan burçları arkadaşlarınızla bir arada olacağınız daha fazla sosyalleşeceğiniz ve flörtleşeceğiniz bir haftaya başlıyoruz. Fikir alışverişinde bulunmak arkadaşlarınızla bir arada olmak bazı konularda zihninizi rahatsız eden ne varsa oradan uzaklaşmanızı sağlayacak adeta detoks etkisi yaratacak. Yeni ilişkiler gündeminize gelebilir, yeni iş teklifleri alabilirsiniz, sizden daha tecrübeli ve bilgili kişiler vasıtasıyla ortaklı teklifler alabilirsiniz. Yurtdışı bağlantılı kişiler olabilir bu kişilerle iş veya aşk gündeminize gelebilir. Perşembe günü İkizler burcundaki Yeni Ay ile birlikte tüm alternatifleri acele etmeden ve kaybetmeden değerlendirmeye bakın. Bazı konularda kaynaklarınızın yeterli olmayacağını düşünebilirsiniz maddi konulardaki gecikmeler sizin hedeflerinize giden yolda bazı aksamalara neden olabilir ancak elinizdeki alternatifleri ve fırsatları doğru değerlendirmeniz için ekstra zaman kazandığınızı düşünmelisiniz. Zaten sizin için olması gereken en iyi ve en yüce şekilde zamanı gelince olacaktır, unutmayın. Hafta sonu itibariyle sosyal çevrenizle gerilim yaşamaktan sakınmalısınız. Bazı seyahatlerde ya da yurtdışı bağlantılı konularda veya hukuksal bir süreçle alakalı da mücadele etmenizi gerektirecek bazı durumlar yaşanabilir, gerilimli etkiler altında olabilirsiniz. Marsın Pazar günü Boğa burcuna geçmesiyle birlikte kariyer ve işinizi ilgilendiren konularda maddi güvencelerinizi sağlamaya yönelik konularda mücadele edeceğiniz bir dönemi başlatıyor olacak.

Başak ve Yükselen Başak burçları alternatifler ve fırsatlar alanında en çok da sizin kariyerinizi ilgilendiren konularda ve aynı zamanda aile alanızı ilgilendiren durumlar söz konusu belki de bazılarınızın medeni durumu değişecek taşınacak yer değiştireceksiniz bazılarınızın kariyerine bağlı olarak sosyal çevresi değişebilecek. Bu süreçleri değerlendirmek konusunda aceleci olmayın ama elinizdeki alternatifleri de zor beğenen birisi olduğunuz için hemen harcayıp tüketmeyin. Sonuçları nasıl olur iyi mi kötü mü yapıyorum derken sadece kaygılarınızı tetiklersiniz. Bazı durumlar ve fırsatlar birbirlerinin neden sonuç ilişkisi olabilir. Bu süreçte ilahi akışa güvenin ve yaratıcının sizin için en iyisini her zaman planladığını unutmayın. Pazartesi günü Merkür ve Jüpiter kavuşumuyla dilek ve isteklerinizi yazmayı ihmal etmeyin. Kariyer maddi kazançlar ve ilişkilerinize dair bazı gecikmeler ve pürüzler yaşanabilir istediğiniz gibi bazı durumların gitmediğini görebilirsiniz. Bazı konularda aceleci kararlar almadan sabırla ilerleyin elinizdeki alternatif fırsatları da tamamen kaybetmemeye bakın. Hafta sonuna doğru maddi kaynaklarla alakalı beklentiler ya da ilişkilerinize dair bazı beklentilerinizin hemen olmaması sizi gerip üzebilir. Bazı krizli gerilimli durumlar sağlıkla ilgili olumsuzluklar yaşamanıza neden olabilir. Mars’ın Pazar günü Boğa burcuna geçmesiyle yüksek ideal ve hayalleriniz için mücadele gücünü kendinizde bulabileceksiniz, daha güvenli ve keyifli planlar yapabilir, uzak seyahatleriniz gündeminize gelebilir, yurtdışı bağlantılı konularda enerjinizi yönlendirmeniz gereken bir sürece girebilirsiniz.

Terazi ve Yükselen Teraziler burçları bu hafta yüksek idealleriniz, yurtdışı bağlantılı işler ve konular, seyahatler, uluslararası ticaretle ilgili girişimler, basın yayın medya tarafındaki girişim ve konular yüksek öğrenim alanındaki hedeflerinizle alakalı birçok fırsat ve alternatif gündeminizde olacak. Yoğun bir fikir alışverişi içerisinde olacaksınız. Çok fazla bilgi alışverişi yapıyor olmanız da alternatifler içerinden seçim yapmanızı zorlaştırabilir. Hayalleriniz ve ideallerinizle ilgili yaşanan aksamalar her koşulda gerçekleşmeyen durumlarında aslında sizin bazı durumları zamana bırakmanız gerektiğini vurguluyor. Maddi konularda veya ilişkiye dair konularda bazı gecikmeler ve pürüzler yaşanabilir bunların zaman içerisinde daha iyi koşullarda gerçekleştiğine tanıklık edebilirsiniz. İdeal ve hedeflerinizi destekleyen alternatifleri elinizde tutarak sonuçları gözlemlemek daha yerinde olacaktır. Perşembe günü İkizler burcunda yaşanacak yeni ay ile fırsatlar konusunda bekleyerek ilerlemelisiniz. Partneriniz varsa birlikte yolculuğa çıkabilir seyahat ve tatil planları yapabilirsiniz. Partneri olmayanlar seyahatlerinde yeni biriyle tanışabilirler. Hafta sonu ilişkilerle ilgili konularda geçmişi açmadan kapanan konuları tekrar düşmeden yaşanan gerilimlerden kaçınmalısınız. Pazar günü Mars’ın Boğa burcuna geçmesiyle birlikte ortaklı gelirler bankalar finansal konular krediler vergiler miraslarla ilgili konularda mücadele gücünüz yerinde olacak ve kendi ve partnerinizin kaynaklarını ilgilendiren durumlarla alakalı güvenli ve garantici atılımlarda bulunacağınız bir süreci başlatacaksınız. Ruhsal ve spiritüel şifa çalışmalarına yönelik kaynaklarınızı kullanmak da isteyebilirsiniz. Şifalanma için de istekli olacaksınız.

Akrep ve Yükselen Akrepler burçları ortaklı işler ortaklı gelirler bankalar krediler vergiler ve miraslı konulara dair karşılaşacağınız alternatifler ve fırsatlarla ilgili kararsız kalabilir seçimlerinizi belirlemek konusunda zorlandığınızı hissedebilirsiniz. Evli olanlarınızın veya ilişkisi olanların maddi konularla ilgili alternatif planlar ve fırsatları yönetmeleri zaman içerisinde daha kolay ve mümkün olabilir. Ancak bu süreçte aceleci ve hızlı kararlar alayım derseniz sonuçları sizi pek mutlu etmeyebilir. Endişelerinize bağlı olarak ruhsal sağlığınızı olumsuz etkileyebilirsiniz. Bütün alternatiflerle bağınızı kesmeden Perşembe günü ikizler burcunda yaşanacak Yeni Ay sonrasındaki süreci beklemenizi tavsiye ederim. İlişkisi olmayanların karşısına çıkacak yeni insanlarla ilgili de kararları bu süreç sonrasında değerlendirmeleri daha sağlıklı başlangıçlar yapmalarını sağlayabilir. Hafta sonuna doğru iş ortağınız veya iş alanınızla alakalı veya partneriniz eşinizle alakalı konularda gerilimli durumlar yaşayabilir ani patlamalar öfke atakları söz konusu olabilir olabildiğince sakin kalmaya özen gösterin. Bu durum sağlığını olumsuz etkileyebilir. Mars’ın Pazar günü Boğa burcuna geçmesiyle birlikte ortaklı işlerinizde ve partnerinizle alakalı konularda daha güvenli ve temkinli adımlar atarak eyleme geçebilecek enerjilerde olacaksınız.

Yay ve Yükselen Yay burçları gündeminizde ortaklı işleriniz partnerlerinizle ilgili olan ortak konularınız veya ilişkilerinizi ilgilendiren konularda birçok alternatifle karşı karşıya kalacağınız bir hafta. Çokça kişiyle flört edebilir çokça ortaklık iş teklifi alabilir bu konulara dair bir sürü konuşma ve görüşme nedeniyle kafanız karışabilir seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. Perşembe günü karşıt burcunuz İkizler de olacak yeni ay sonrasında alternatifleri değerlendirmeniz daha doğru olacaktır. Bu sürede yapacağınız gözlem ve değerlendirmeler sonucunda alternatifleri elinizde tutmanız net kararlar almanız daha kolay olacaktır. Yeni bir ilişkiye başlarsanız da yerleşim yeriniz veya ailenizle ilgili gündemleriniz ön plana çıkacağı için buradaki bazı sorunları gidermeden ilerlemeniz pek de mümkün olmayacaktır. İlişkinizdeki bazı aşamaları ileriye taşıyacak kararlar açısından bazı koşulların olgunlaşması gerekecek. Ailenizi bu ilişkiye ikna etmek ya da yaşam yeri seçimiyle ilgili konularda sorunları çözmek önemli olabilir. Hafta sonu itibariyle çocuklarınızla ilgili konularda mücadele vermeniz gerekebilir bu sizi öfkeli hale getirebilir. Flört ettiğiniz kişiyle sevgi alışverişindeki aksamalar nedeniyle gerilimler yaşayabilirsiniz, öfkenizi kontrol etmenizde fayda var. Pazar günü Mars Boğa burcuna geçerek gündelik rutinleriniz, iş ve çalışma alanınızla ve sağlığınızı ilgilendiren konularda daha fazla güvenlik ihtiyacı hissedebilir, sağlığınız ve konfor alanınız için mücadele edecek gücü kendinizde bulabilirsiniz.

Oğlak ve yükselen Oğlak burçları iş hayatınız çalışma yeriniz ve çalışma ortamınızla alakalı aynı zamanda gündelik rutinlerinizi ilgilendiren konular veya sağlığınızla ilgili gelişmelere dair bir sürü alternatif fırsat ve durumlar karşınıza gelebilir. Günlük hayat içerisinde yoğun görüşmeler telefon trafiği ve sürekli mücadele ettiğiniz konulara dair tempolu bir hafta. Süreç içerisinde bazı durumları değerlendirirken sabırla ilerlemeli aceleci davranmamalı her duyduğunuza da inanmamalısınız. Perşembe günü gerçekleşecek İkizler burcundaki Yeni Ay size yeni bir iş sağlığınız ilgilendiren konularda yeni tedavi yöntemleri ve alternatifleri sunarken teklifleri değerlendirmeyi yeni ay sonrası sürece bırakmak faydanıza olabilir. Tecrübeli kişiler ve kadınlardan alacağınız destekler karar verme konusunda size yardımcı olabilir. Çalışma ortamınızda kadınların ilgisi ve alakası hoşunuza gidebilir ilişkisi olmayanlar ilişkiye başlayabilirler. Hafta sonuna doğru aileniz eviniz ile ilgili konularda bazı aksamalar yaşanabilir ailenizle ilgili bazı gerginlikler söz konusu olabilir tartışmalardan uzak durmanızı tavsiye ederi. Pazar günü Mars’ın Boğa burcuna geçmesiyle birlikte evinizde yuvanızda ailenizle daha konforlu ve güvenli yaşamak için hedef ve idealleriniz için mücadele gücünü kendinizde bulabilirsiniz.

Kova ve yükselen Kova burçları ilişkiler flörtlerle alakalı en şanslı burçlardan birisi sizsiniz. Bu dönemde yeteneklerinizle parlayabilir sosyal ortamlarda yeni tanıştığınız kişilerin ilgisini çekebilirsiniz. Çokça alternatif arasında kalabileceğiniz bir süreçte olacaksınız. Çocuğu olanları çocuklarının eğitim hayatını ilgilendiren konularda alternatif teklif ve fırsatlarla karşılaşmaları da mümkündür. Maddi kaynaklarınızı bu dönemde kişisel zevklerinize, sanata ve kültüre, yeni hobilere, sosyalleştiğiniz alanlara veya çocuklarla ilgili konulara harcayabilirsiniz. Bu süreçte yeteneklerinizden de gelir elde edebilirsiniz. Birçok alternatif ve fırsat konusunda kararsız kalabilir içlerinden seçmek zorunda kalabilir kaynaklarınızı doğru kullanmak için temkinli olmak isteyebilirsiniz. Perşembe günü İkizler burcundaki Yeni Ay’ın üzerinden biraz zaman geçmesi sizin bu kararları alırken işinizi daha kolaylaştıracaktır acele adımlar atmadan alternatiflerinizi hangi konuda olursa olsun elinizde tutmalısınız. Maddi konulardaki bazı gecikme ve aksamalar da hafta sonuna doğru sizi gerebilir sinirli ve öfkeli olmanıza neden olabilir. Trafikte özellikle dikkatli olmalı iş yerinizde yazışmalarınızı tekrar gözden geçirmelisiniz kazalara açık bir görünümdür. Pazar günü itibariyle Mars’ın Boğa burcuna geçmesiyle evinizde konfor alanınızı ilgilendiren bazı değişikliklere gitmek için enerjiniz harcayacak gücü kendinizde bulabileceğiniz sürece giriyorsunuz bu durum sizin kariyerinizi de ilgilendiren konuları kapsayabilir aile büyükleriyle ilgili de mücadele ettiğiniz onlara destek olduğunuz bir süreci başlatabilir.

Balık ve Yükselen Balıklar ev, aile yuva alanınızı ilgilendiren konularda karar almakta zorlanacağınız bir dönemde olacaksınız. Çokça alternatif arasından seçim yapmakta her zamankinden biraz daha zorlu bir süreç olabilir sizin için. Aile ile ilgili bazı kararlar aile büyükleriyle fikir alışverişinde bulunmak bir konuda onların desteğine ihtiyaç duymak bu süreçte artan iletişiminizle birlikte karar almanızı kolaylaştırabilirsiniz. Kendinizi bazen kısıtlanmış harekete geçmekte zorlanan bir konumda bulabilirsiniz. Evinizi ve ailenizi ilgilendiren konularda süreçleri zamana yaymak isteyebilirsiniz. Perşembe günü İkizler burcunda gerçekleşecek yeni ay ile gelen alternatif fırsatları elinizde tutmanız gerektiğini ancak harekete geçmeden önce koşulları biraz da akışa bırakarak değerlendirmenizi anlatır. Hafta sonu geçerken aile ev yuva konularındaki alanda yaşanan gelişmelere dair ev halkıyla gerilimli sıkıntılı konuşma ve tartışmalardan uzak durmanızda fayda var. Maddi kaynakları ilgilendiren bir konudan bu gerilimi yaşamamanız için elinizdeki bütçeyi doğru kullanmaya özen göstermelisiniz. Pazar günü Mars’ın Boğa burcuna geçmesiyle birlikte maddi konular gelirleriniz ve para kazanma yöntemlerinizi ilgilendiren konularda daha güvenli hissederek yakın çevre ilişkileriniz kardeşler ve kuzenlerle ilgili daha fazla vakit geçirecek konforunuza keyfinize yönelik seyahatler planlamaya enerji bulacağınız bir sürece geçeceksiniz.