Bütünün hayrına ve kolektife şifa olması dileğiyle…

Koç ve Yükselen Koçlar haftaya tam karşıt burcunuz Terazi’de gerçekleşecek ay tutulması ile giriş yapıyoruz. Türkiye saati ile 10:00 da gerçekleşecek olan tutulmanın etkilerini önümüzdeki 3-6 ay boyunca yoğun bir şekilde hissedeceğiz. Kaderinizi etkileyen olaylardır tutulmalar ve birçok konuda seçim yapmak zorunda kalabiliriz.  Aslında bu durum yeni fırsatlara da işaret ederken tutulmanın açığa çıkaracağı gizli kalmış konularla ilgili bazı kararları vermeniz de kolaylaşacaktır.

7. evinizde gerçekleşen tutulma ilişkiler ortaklıklar, iş birlikleri ve partner ilişkilerinizin olduğu her alanda alacağınız etkilerle bir dönüm noktasına geliyorsunuz.

Şimdi soru şu: Tamam mı? Devam mı?  

Tabi ki bir süredir bilinçaltınızda savaştasınız ve ruhsal dünyanızda karışık hissediyor olabilirsiniz. Venüs Satürn kavuşumunun 12. evde olması da yetersizlik duygusuna sebep olurken siz de tam anlamıyla tatmin olamıyor değersizlik hissini taşıyor olabilirsiniz. İlişkilerinizden beslenemediğinizi, sizi duygusal olarak doyurmadığını yoğun hissedebilirsiniz. Bir süredir devam eden sorunlarla mücadele etmenin tükenmişliği içindeyseniz geçmişten bugüne gelen konularda özellikle sağlıklı olmayan her durumu, duyguyu ve ortaklığı sonlandırabilmek için karşınıza çıkacak seçenekleri değerlendirebilirsiniz , yeni başlangıçlar için radikal kararlar alabilirsiniz. Burcunuzda gerçekleşecek Merkür retrosu öncesi son çıkış haftasını iyi değerlendirin.

Alacağınız kararlar ile önümüzdeki süreçte kariyerde terfi, yer değişikliği, iş yeri değişikliği, taşınma, sosyal çevre değişimi gibi durumları gündeminize taşıyabilir. Pluton transitini 11. Evden almaya başlamanız da aynı zamanda size gerçekten hayatta sizi mutlu eden şey ne sorusunu sorduracak;  gerçek zevk ve tatminlerinize yönelik çevrenizde bir değişimi de tetikleyecektir. Bu süreç sizin için güçlü kişilerden oluşan kişileri ilerde hayatınıza taşıyacak yeni başlangıçlar için fırsatlar olabilecekken aynı zamanda çocuklarınız ve onların geleceğine dair de önemli kararlar alma potansiyelini ortaya çıkaran etkiler altında olacaksınız. Hafta ortası ve cumartesi duygusal krizlere dikkat kadınlarla ilgili konularda açık krizler ve gerilimler yaşanabilir sakin kalmakta fayda var.

Boğa ve Yükselen Boğalar haftaya Terazi burcunda ay tutulması ile başlıyoruz.Türkiye saatiyle saat:10:00’ da 5° Terazide olacak Tutulma 6. evinizde gerçekleşecek olup günlük yaşamınızda veya iş hayatınızda sizi tatmin etmeyen günlük rutinlerinizi değiştirmenize neden olacak önemli süreçlere ışık tutacaktır. Pluton transitinin kariyer evinizden geçmeye başlaması ile iş-kariyer ve terfi konularında önemli, başarılı, güçlü kişiler tarafından destekleneceğiniz bir sürecin başladığını göstermekte bunlara bağlı olarak da yer değişikliği terfi gibi gelişmeler nedeniyle ilerleyen 3-6 aylık süreçte hayatınızın gündemine gelecek durumlar oluşabilir. Maddi konularda desteklendiğiniz, gelir artışı yaşayacağınız ve beklenmedik paraların da geldiği bir süreçtesiniz.  6. ev sizin sağlığınızı da ilgilendiren konuları anlattığı için bir süredir başlamak istediğiniz diyete başlayabilir sonlandırmak istediğiniz kötü alışkanlıklar için adım atabilirsiniz. Bu dönemde kendinize yeni sağlık rutinleri oluşturabilir gündelik hayatınızı buna göre düzenlediğiniz diyet spor ve sağlıklı yaşamaya yönelik adımlar için değerlendirebilirsiniz. Bu süreçte sağlığınız kıymetini anlayacak olup ruhsal ve bedensel iyileşmeler için bir takım aksiyonlar alacaksınız. Aile bireyleriniz hayatınızdaki kadınlar veya anne figürlerinin sağlık gündemleriyle de ilgili mücadele etmeniz gerekebilir. Gündelik hayatın rutinlerinde hastanede bulunmak buralara yönelik para harcamak durumunda beklenmedik gelişmelerle karşılaşabilirsiniz.

Baş boyun bölgesi ,böbrekler ve kalça,bacak rahatsızlıklarına açık bir etki alabilir ve ateşli rahatsızlıklara karşı dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Sağlığınızı ihmal etmeniz durumunda haftaya başlayacak Merkür retrosu geçmişteki sağlık gündemlerini tekrar hayatınıza taşıyabilecektir. Değişim ve dönüşüme de direnmemek önemli olacak sosyal çevrenizle ilgili kısıtlanma hissedebilir çevrenizden bazı arkadaşlarınızı geleceğe yönelik eleme durumunda kalabilirsiniz.

Hafta ortası iş ortamındaki kadınların kıskançlığına bağlı krizler gelişebilir açık düşmanlıklara maruz kalabilirsin. Serin kanlı olur duygusal abartılardan uzak olursan hafta sonunu keyifle kapatacağın fırsatlar senden yana olacaktır.

 

İkizler ve Yükselen İkizler tutulmanın etkilerini 5. evlerinden alırken aslında tutulma anında da yükselenin İkizler olması sizi ilişkilerde, aşk ve yatırımlar gibi konu başlıklarında oldukça desteklemekte. İlişkilerde yeni başlangıç ve fırsatlar gündeminize gelirken, partneriniz varsa yada uzun süredir devam eden bir ilişkiniz varsa evliliğe gidecek adımlar önümüzdeki 3-6 ay boyunca netleşebilir. Aynı zamanda borsa, kripto gibi piyasalardan da gelir ve kazançlar edebileceğiniz bir haftadasınız. Bu tutulmadan şanslı etkiler alacaklardan birsiniz lakin Merkür retrosu öncesi son çıkış olduğunu unutmayın. Yeni hobilerle ilgili başlangıçları da desteklerken çocuklarınızı ilgilendiren konularda da memnun olmadığınız konuların çözüme kavuştuğunu görebilirsiniz. Bazı ikizler burçları için hamilelik haberleri de gündeme gelebilir.

Kendi işini yapanlar işlerinde yolunda gitmeyen konularla ilgili memnuniyetsizlikleri gidermek adına işinin ve iş yerinin sorumluklarını almak durumunda kalabilir bu yüzden de kısıtlanmış hissedebilirler. Çalışma ortamındaki İkizler ast üst ilişkilerinde baskılanmış hissedebilir iş değişikliğine gitmelerine neden olan sonlanmalar gündeminize gelebilir. Kadersel süreçler olup sorumluluğunu üstlenen işini layığıyla yapanları da terfi anlamında ödüllendirileceği süreçlerdir.

Hafta ortası itibariyle de kadınlar la ilgili konularda  açık düşmanlıklar ve kıskançlık krizleri gibi nedenlerden yaşanabilecek durumlara meyil vermemek adına dedikodudan uzak durmanızı tavsiye ederim.  Duygusal abartılardan uzak durup gerçekçi ol şekerparem.

Yengeç ve Yükselen Yengeçler haftaya tutulmanın etkilerini 4.evden yani bizim köklerimiz atalarımız anne babamızı da anlatan ev, aile, yuva alanından alarak başlayacaksınız. Bu tutulma sizleri de oldukça etkileyecektir. Tabi kariyer ve işyeri ile ilgili de gündemleri beraberinde getirirken bu süreçte her iki alanı yönetmek konusunda dengeli çözümler bulmak zorunda kalabilirsiniz. Ruhsal dünyanızda bu süreci yönetmek sizi oldukça zorlayabilir. Pluton transitini  8. ev konularından alırken çok daha fazla ruhunuzun derinliklerine indiğinizi tutku ve sezgilerinizle bütünleştiğinizi ruhsal yönden yeniden doğum süreci içine girdiğinizi de deneyimlediğiniz yolculuktasınız. Aile içi ilişkilerde dengenin önemi vurgulanırken bu süreçte mücadele ettiğiniz geçmişten gelen sorunlar varsa ayrılıklar taşınmalar gündeme gelebilir. Eşin gelirlerinde sorunlar mahkemeler miraslar uzun süredir devam eden davalar nafaka vergi borçları bankalarla ilgili konularda sizin lehinize bir tamamlanma sürecine girdiğinizi söyleyebiliriz. 

Buradan gelecek bazı kaynakları yatırım amaçlı değerlendirebilir ev arsa toprak alımı gibi yeni girişimlerde bulunmak isteyebilirsiniz ancak unutmayın ki Merkür retrosu öncesi son çıkış.

Hafta ortasında kariyer ve iş alanınızı ilgilendiren ortamınızda kadın figürler ile kıskançlık kaynaklı krizlerden uzak durmanızı tavsiye ederim. Otorite figürleriyle çatışmalardan özellikle kaçının hafta sonu günlük işlerinizi tamamladıktan sonra keyifle yapacağınız kısa yolculuklar haftayı daha pozitif tamamlamanızı sağlayacaktır.

Aslan ve Yükselen Aslan burçları duygularınızın ön planda olduğu benlik ve egonuzla bilinçaltınızın tetiklendiği bir haftaya başlarken özellikle yakın çevrenizle olan iletişiminizde gerilimli vegergin konuşmalardan kaçınmalısınız. Seyahatler, yurtdışı işler, ticaret belki başlamak istediğiniz yeni eğitimler, projeler, basın-medya, yazılı işler veya sosyal medya alanından yapacağınız atılımlar konusunda şanslı ve destekli olacağınız bir hafta özellikle Çarşamba günü Güneşin Koç burcuna geçmesiyle fırsatlarınız artacak. Maddi kazançlar konusunda ve kariyer alanında beklemediğiniz fırsatlar ve imkanlara açık olacaksınız üstleriniz tarafından da destekleneceksiniz. 25 Mart’taki tutulma yakın çevreniz, kardeşleriniz, ticaret, medya-basın alanındaki uğraşlarınızla ilgili bazı konuları aydınlatacak varsa mahkeme yada dava konuları bunlarla ilgili bazı tamamlanmaları gündeminize taşıyacak. Yurtdışı bağlantılı işler ya da vize başvurusu olanların da bu süreçleri tamamlanma yaşayacak. Aslanım özellkle yakın çevre ilişkilerinde daha sakin kalmaya özen göstermek bu süreçlerde göremediğiniz detayları fark etmenizi sağlarken süreçlerin sizin lehinize gelişmesini iletişim diliniz ve toleraslı davranabilme kabiliyetiniz belirleyecektir.
Haftasonu hayatınızdaki kadın figürlerin şifalanmasına yardımcı olup sağlık gündemleriyle ilgilenebilir onların ruhsal ve bedensel şifalanmalarına maddi kaynak ayırmak zorunda kalabilirsin. Destekleriniz karşılıksız kalmayacak olup duygusal yüklerinizden arındığınızı, rahatladığınızı ve sevmenin sevilmenin hissiyle kendinizin de şifalandığına tanık olacaksınız.

Başak ve Yükselen Başak burçları haftaya maddi konular maddi değerlerimiz para kazançlarınızı ilgilendiren konular ve öz değerinizi anlatan 2.eviniz alanından tutulmanın etkilerini alarak başlıyorsunuz. Bankalar, vergi ve borçlar eş veya aileden gelen miras gibi başkalarının kaynaklarıyla ilgili konularda gündeminizde yer tutacak bu konularla ilgili tamamlanmasını beklediğiniz hakkınızın yendiğini düşündüğünüz bazı konularda adalet sizden yana olacaktır ve bu konularda tamamlanma sürecini önümüzdeki 3-6 aylık süreçte gözlemleyecek bazı fırsatlarla karşılaşabileceksiniz.

İşyerinde kariyer alanında fırsat ve teklifler gündeminize gelebilir prim maaş artışı terfi gibi hak edişler alabilirsiniz. Aynı çalışma ortamında yada mesleki bir birliktelik ortamında bir ilişki başlayabilir ama Merkür retrosu öncesi son çıkış olduğunu unutmayın.

Hafta ortasından itibaren kadın figürler ile açık düşmanlıklara dikkat ilişkilere olan bakış açınızı değiştirecek gelişmelere tanık olabilirsin çöreğim.  Baş ve boyun bölgesiyle ilgili sağlık gündemleriniz varsa bunlarla ilgili şifalanmak adına  adım atmak  bazı operasyonlar geçirmek için hafta sonuna doğru uygun destekleri alıyorsunuz.

Haftaya burcunuzda olacak Ay tutulması damgayı vururken başrolde siz olacaksınız. Pazartesi itibariyle saat 10.00’da 5°’de gerçekleşecek gölgeli ay tutulması hak hukuk adaletin önemini hayatımızın her alanında vurgulayacak bir 3-6 aylık  döngüyü başlatıyor. Her türlü ilişkilerimizi ve ortaklıklarımızı ilgilendiren konularda dengeye gelmenin ve dengelenmenin önemini kavramamız için bazı gerçekliklerle sizi karşı karşıya bırakacak.

İstemediğin bir şeye ‘’Hayır’’ diyebiliyor musun?

Kendini hayatının merkezine alabiliyor musun?  

Soruların cevapları sağlıksız olan tüm ilişkilerimizi yeniden gözden geçirmenize neden olurken gizli saklı kalmış her şey ortaya dökülecek ve bazı önemli kararlar almak zorunda sizleri bırakabilecek. 

Hafta ortası itibariyle  duygusal olarak ya da ruhsal olarak tükenmişlik hissi yaşayabilir, sevgiyi yeteri kadar alıp verememiş olmanın yarattığı bazı duygusal travmalar yaşayabilirsiniz buna bağlı enerjinizin düştüğünü görebilirsiniz.

İlişkilerin yanı sıra bedensel sağlığınızı ilgilendiren konular da hayatınızın gündemine gelebilir. Özellikle bel omurga ve böbreklerle ilgili bazı rahatsızlıklarınız gündeminize gelmesi olası. Sağlıklı olmak adına yapacağınız spor ve diyet gibi girişimlerde de aşırılıklara kaçmadan dengeyi sağlamalısınız. Estetik bir görünüm adına girişilen çabalarda aşırılıklar sağlığınızı zorlayabilir.

Hafta sonuna doğru bazı kısa seyahatler için desteklenirken kiminiz yakın çevreniz kardeş ve akrabaların desteğiyle yeni başlamak istediğiniz eğitim ve projeler için fırsatlar elde edebilirisiniz

Akrep ve Yükselen Akrepler bu ay tutulmasıyla en çok şok edici haberler alacak sizler olabilirsiniz. Özellikle rüyalar ve bilinçaltı mesajlarıyla bunları yaşayabilir sezgisel olarak bunları hissedebilirsiniz.

12. evinizde gerçekleşen bu tutulma sizin çok uzun süredir ortaya çıkmasını beklediğiniz kadersel bazı olayları tetikleyecek ve önünüze pat diye getirecek. Geçmiş ilişkileriniz veya ortaklı iş yaptığınız kişilerle bir alacak verecek döneminin kapanması varsa haksızlıkların giderilmesine şahit olacak, adaletin yerini bulması gibi süreçlerin önümüzdeki 3-6 aylık periyodunda ilk etkilerini yaşayacaksınız. Sizden kaynaklı herhangi bir haksızlık da varsa karma çalışarak size bununla ilgili bazı gerçekleri gösterecektir. Sağlık konusunda da zorlandığınız bir süreç olabilir ve özellikle bazılarınızın bu dönemde operasyon ve tedavilerle ilgili acele kararlar almaması yerinde olacaktır. Merkür retrosu öncesi son çıkış haftası olduğunu da unutmayın.

Uzun süredir belki iyi gitmeyen özel hayat ve ilişkilerle alakalı sevgiyi alıp verememenin verdiği duygusal çöküntü bedeninizi de enerjinizi de düşürmüş olabilir ancak hafta ortası itibariyle duygusal birliktelikler adına bazı fırsatlarla karşılaşabilir kiminiz yeni bir ilişkiye başlamanın heyecanıyla daha mutlu ve yenilenmiş hissedebilirsiniz.

Haftasonu sosyal çevreniz veya partnerinizle yapacağınız kısa seyahatler veya birlikte gideceğiniz sosyal ortamınızda keyifle vakit geçirebilir maddi kaynaklarınızı biraz keyfi harcamalara yönlendirebilirsiniz.

Yay ve Yükselen Yay burçları haftaya tutulmanın etkilerini sosyal çevreniz göz önünde bulunduğunuz alanı ilgilendiren 11. Ev konularından alarak başlıyorsunuz. Bu hafta yaşayacağınız bazı gelişmeler önümüzdeki 3-6 aylık dönemde sosyal çevrenizle ilgili bazı kararlar almanızı sağlayacak gelişmelere gebe. Hayal kırıklığı yaratan bazı arkadaşlık ilişkilerinizi bir kez daha gözden geçirmeniz gerektirecek durumlar yaşayabilir,arkanızdan dönen dolapların  ortaya çıkacak olması arkadaşlarınızla olan ilişkilerin tamamlanarak sonlanması anlamına gelebilir yollarınızı ayırabilirsiniz. Yeni yollar, yeni seyahatler, yeni çevreler ilerleyen süreçte size yeni fırsatlar sunacak ilişkiler anlamında sizi desteklerken sosyal alanınızdan yeni tanışacağınız birinden etkilenebilir yeni bir ilişkiye yelken açabilirsin yalıçapkınım. Merkür retrosu öncesi son çıkış haftası olup fırsatları iyi değerlendirmeye çalışın.

Hafta ortasında enerjinizi düşmüş hissedebilir duygusal anlamda krizli süreçlerin verdiği ani duygu boşalmaları yaşayabilirsiniz.  Uzun süredir gündeminizi meşgul eden ev aile yuva ya da aile büyüklerinin sağlık gündemleriyle ilgilenmenin getirdiği yorgunluk yüzünden biraz enerjiniz düşse de hafta sonuna doğru bu konularda destekleneceğiniz fırsatlar elde edebilirsiniz. Bitirmeniz gereken tadilatlarınızdan sonuç alabilir sağlık gündemi olan yakınlarınızla ilgili de güzel gelişmelere şahit olabilirsiniz.

Oğlak ve yükselen Oğlak burçları bu hafta ay tutulmasının etkilerini en yoğun hissedecek burçlardan biri de siz olacaksınız. Kariyer alanınızı ilgilendiren 10. Evde alacağınız bu tutulmanın etkileriyle iş hayatınız ve aileniz arasında denge kurmanızı gerektirecek bazı alanlarda sizi teste tabi tutacak. Kariyerinizle ilgili bazı önemli kararlar almanız gerekebilir stresli temponuz ve artan iş yükünüzü biraz da sizin tercihleriniz ve sınırlarınız belirleyebilir. Ev aile yuva alanınızı ilgilendiren alandan da etki alacağınız için iş ve aileniz arasında özellikle dengeli olmaya gayret gösterin. Kariyerinizde fırsatlara açık 3-6 aylık etkileri almaya başlayacaksınız. Sorunlu giden emeğinizin karşılığını almadığınızı düşündüğünüz hakkınızın yendiği iş birlikteliklerinizi sonlandırabilir adaletin tecellisi olarak daha güzel iş fırsatlarıyla karşılaşabilirsiniz.

Almak istediğiniz bir emlak gayrimenkul veya arsa toprak gibi bir fırsat elinize geçebilir unutmayın ki Merkür retrosu öncesi son çıkıştayız ertelemek bazı fırsatların elinizden kaçmasına neden olabilir. Hafta sonu yakın çevrenizle alakalı istediğiniz desteği hissedemeyebilir duygusal bu durum keyfinizin kaçmasına da neden olabilir ya da yeni bir girişiminize yakın çevrenin desteğini alamayabilirsiniz bazı şeyleri akışa bırakıp fazla da ısrarcı olamamaya özen gösterin.

Kova ve yükselen Kova burçları tutulmanın etkilerini yurtdışı bağlantılı konular, uluslararası ticaret, uzaklar, seyahatler, inançla ve eğitimleri anlatan 9. Ev alanından alıyorsunuz. Bu tutulma size bu konularla ilgili bazı fırsatlar getirebilir, geçmişteki bu alandaki girişimlerinize bazı haberler alabilirsiniz. Vize başvurunuz vardır sonucuna dair haber alabilirsiniz, ya da ticaret alanında beklediğiniz ortaklı girişiminize dair bir süreç tamamlanabilir. Bu süreçte karşılaşacağınız fırsatları iyi değerlendirmeden hareket etmeyin Merkür retrosu öncesi son çıkış haftası olması nedeniyle önemli bir süreç.

Geçmişte devam eden mahkemelik konularınız varsa da önümüzdeki 3-6 aylık periyotta bunlarla ilgili de bir konunun tamamlanma durumu söz konusu olacaktır. Hafta ortasına doğru da maddi konularda fırsatlar yakalayabilir bazı maddi kaynaklarınızı kişisel zevk ve isteklerinize kullanmak isteyebilirsiniz ancak gelecek yatırımlarına yönelik mevcut kaynaklarınızı olduğu gibi harcamamaya özen gösterin ailenizi yuvanızı ilgilendiren bir yatırıma da dönüştürebilirsiniz.

Haftsonu itibariyle arkadaş çevreniz ve sosyal ortamınızda duygusal krizler yaşayacak durumlardan uzak durmaya çalışın istemsizce kalbiniz kırılabilir.

Balık ve Yükselen Balıklar haftaya tutulmanın etkilerini maddi konularınızı ilgilendiren borç, vergi, miras ,eş gelirleri ve başkalarına ait olan paraların yönetildiği 8. Ev konuları bu tutulmayla gündeminizde olacak ve önümüzdeki 3-6 ay boyunca  sizi bu konularla meşgul edecek gündemleri tetikleyecek. Bu dönemde eşinizle ilgili bir yatırım yapmak isteyebilirsiniz, ailenizin bir girişimi olabilir bununla ilgili kaynak bulma ya da başkalarına kaynak yaratma konularında bazı zorluklar yaşayabilirsiniz kendinizi yıpratabilecek kararlar almak zorunda kalabilirsiniz. Dengeyi korumaya özen gösterin bu süreçte kendinizi değersizleştirmemeye çalışın.

 Borçlanmak veya borç vermek konusunda dikkatli olmanızda fayda var. Miras gündemlerinizi ilgilendiren geçmişten gelen konularınız varsa bunlarla ilgili tamamlanma süreci yaşayabilirsiniz.  Okült alan konularında almak istediğiniz eğitimler varsa bunlara para harcayabilir, estetik operasyonlar için maddi kaynaklarınızı kullanabilirsiniz, ruhunuzu şifalandıracak bazı girişimler için para harcayabilirsiniz. Merkür retrosundan önceki son çıkış olup yeni girişimleri iyi değerlendirmelisiniz.  Hafta sonu iletişiminizde dikkatli olmanızı tavsiye ederim bazı konuşmaların duygularınızı incitip sizi değersiz hissettirmesine izin vermeyin gereksiz dramalardan kaçının.