20-26 Mayıs
Haftalık Burç Yorumları

Astrolog Serdar Şenaşcı

Bütünün hayrına ve kolektife şifa olması dileğiyle…

Instagram: ssenasci

YETERİ KADAR CESUR MUSUN?

HAYALLERİN İÇİN RİSK ALACAK MISIN?

YAY DOLUNAYINA HAZIR OLUN!

20 Mayıs Güneş İkizler burcunda
24 Mayıs Venüs İkizler’e geçiyor.
26 Mayıs Jüpiter İkizler’de.

Koç ve Yükselen Koçlar haftaya ortaklı işleriniz veya partnerinizle olan ilişkilerinizde kendinizi ön plana çıkardığınız girişim ve eylemlerinizle tempolu bir süreçle başlıyorsunuz. Yeni yatırımlar için fırsatlar, yeni ortaklı teklifler, beklenmedik ani ve şaşırtıcı fırsatlar için harekete geçebilir ya da ilişkileriniz ve özel hayatınızda ani duygusal gerilimler yaşayabilirsiniz. Bu konuda biraz daha mücadeleci ve fikirlerinize bağlı eylemlerinizde de ben merkezci olabilirsiniz. Yay dolunayı ile parasal konularınızda bir borcunuzu kapatabilir, ortaklı işlerinizde ani bir kararla ortaklığınıza son verebilirsiniz. Mahkemeler, miras gündemleri olanlarınızın davalarında karar süreci ile tamamlanma yaşanabilir. Kimileriniz yakın çevreniz, kardeş ve kuzenleriniz vasıtasıyla yeni girişimlerde bulunabilir, yakın çevrenizle artan iletişiminiz sayesinde çevrenizde bulunan güçlü kişilerin desteğini alabilirsiniz. Sosyal medya, tanıtım, reklam, dijital platform işlerinizde ve yeni gireceğiniz ortamlarda tanışacağınız güçlü insanların desteğiyle bu işlerinizi büyütebilirsiniz. Hayal ettiğinizden daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Ticari hayatı olanlarınız uluslararası alanda işlerini büyütebilir, buna bağlı organizasyonlarda yer almak için seyahatleriniz sıklaşabilir ve iletişim trafiğiniz de aynı şekilde artabilir. Valizlerinizi hazırlayın, çok gezecek, çok kazanacak ve çok da harcayacaksınız. Maddi konularda daha fazla risk almak isteyeceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Fikir alışverişleriniz arttıkça genişleyen vizyonunuz sayesinde risk iştahınız artacak ve eyleme geçme konusunda hızlı hareket edecek gücü kendinizde bulabileceksiniz. Bu dönemde ilişkisi olmayanlarınız yakın çevreleri vasıtasıyla biriyle tanışabilirsiniz, sosyal medya üzerinden de yeni flörtler hayatlarınıza girebilir.

Boğa ve Yükselen Boğalar, haftaya çalışma ortamınızla alakalı kendi fikir ve düşüncelerinizi ortaya koyabilmek üzere verdiğiniz mücadelenin gerilimiyle başlayabilirsiniz. Anlaşılmadığınızı düşündüğünüz için daha fazla görünür olmak isteyecek ve daha fazla mücadele edebileceksiniz. Fazla inatçı tutum sergileyebilirsiniz; bu durumda sağlığınızı olumsuz etkileyebilir. Süreçleri akışa bırakmakta fayda var; bazen oldurmaya çalışmak yerine teslimiyetle yaratıcının ilahi planlarına güvenmelisiniz.

Yay dolunayı ile ruhsal konularda şifalanma sürecine girebilir, sağlık sorunları yaşayanlar yeni imkan ve fırsatlar sayesinde sağlık problemlerinde olumlu gelişmeler yaşayabilir. Ortaklı işlerinizden elde ettiğiniz gelirlerle ilgili maddi kaynak bulma konusunda destek görebilirsiniz. Bu sürede kredi başvurunuz olumlu sonuçlanabilir ya da bazılarınız borçlarını kapatabilir. Yeni iş girişimleri kariyerinizde yeni bir sıçrama yapacak, yeni maddi kaynaklar yaratma imkanı bulacak fırsatları aile ve iş çevrenizdeki güçlü kişiler vasıtasıyla elde etme imkanınız da mevcut. Maddi konularda fikir alışverişlerinizin artacağı bir sürece giriyorsunuz; yani önceliğiniz kaynaklarınızı artırma üzerine kurulu olurken, birçoğunuz keyfi harcamalar konusunda biraz abartılı davranabilirsiniz.

İkizler ve Yükselen İkizler, Zodyağın hiperaktif ve geveze çocukları, öncelikle doğum gününüz kutlu olsun! Haftanın en çok parlayanı siz olacaksınız. Aşk ve ilişkiler alanında ani kazalara hazır olun. Yolda biriyle çarpışıp yerden eşyalarınızı toplamak için uğraşırken, bir de bakmışsınız ki hayatınızın aşkı tam olarak karşınızda belirivermiş. Seyahatleriniz ve uzun yolculuklarınızda da birileriyle tanışabilir, yeni bir ilişkiye adım atabilirsiniz; tanışacağınız kişi sizden uzakta da yaşıyor olabilir. Hayatınıza aniden giren birileri olabilir; ani şekilde bir ilişkinizi “tam olarak istediğim bu değil, ben bunu yaşamayı seçmiyorum” dediğiniz noktada bitirebilirsiniz.

Uzaklar, seyahatler, yabancılarla ilgili bağlantılı işler, uzak akrabalarla ilgili alanınızda yer alan güçlü kişiler vasıtasıyla desteklenerek, tam olarak sonuç almayı beklediğiniz konularla alakalı olumlu gelişmeler yaşayacağınız bir Yay dolunayı etkileri var. Gündeminizde bir dava, mahkeme ya da hukuki bir konu, sözleşme veya anlaşma gibi bir durum da mevcutsa, olumlu haberler almanız mümkün. Güzellik, estetik, sağlıkla ilgili konularda da destekleniyorsunuz; bunlar için bu hafta harekete geçebilirsiniz. Maddi konularda ve ilişkiler konusunda özellikle cesur adımlar atacak gücü kendinizde bulabilir, risk almak isteyebilirsiniz. Gelecek bir yıl boyunca Jüpiter’in burcunuza geçmesinin verdiği destekle hedef ve hayallerinizi gerçekleştirmeniz kolay ve mümkün olacaktır.

Yengeç ve Yükselen Yengeçler, haftaya ikili ilişkilerinizde duygularınız ve fikirleriniz arasında bir denge yakalamalısınız. İstediğinizi elde etmek yolunda bir mücadeleye girebilir, kendinizi ve düşüncelerinizi daha çok ortaya koyabilirsiniz. Sosyal çevrenizden yeni biriyle tanışmanız da mümkün; çevreniz yenileniyor ve daha sosyal yönünüz ön plana çıkıyor. Birçoğunuzun iş hayatında ve kariyer planlamasında uzun süredir hayalini kurduğu fırsatlar da karşısına geliyor; özellikle bu konuda eyleme geçecek gücü kendinizde bulabileceksiniz.

Yay dolunayı etkileriyle kariyerinizde bir tamamlanma dönemi yaşayabilirsiniz. Bu, bazıları için mevcut işinden başka bir yere geçmeyi gösterirken, bazılarınız da bulundukları yerde terfi veya unvan elde edebilirler. Bu sürecin size en güzel etkisi de hayatınızda yenilenme enerjisi olacak; bilinçaltınızda bir dönüşüm yaşayacak, geçmişin muhakemesini yaparken size iyi gelmeyen kişi ve şeyleri hayatınızdan adeta süpüreceksiniz. Yeni gireceğiniz sosyal ortamlarda tanışacağınız kişilerden aldığınız destek, hayatınıza olumlu etkiler sağlayacak.

Ruhsal yönden şifalanma yaşayabilir, sağlık gündemi olanlarınız olumlu tedavi yöntemleri ile tanışabilir. Bu süreçte uzak seyahatler ve yurtdışı bağlantılı işlerinizde olumlu gelişmeler olabilir, bazılarınız da ülke veya şehir değiştirebilirsiniz. Kariyer bağlantılı süreçleriniz de bunları tetikleyebilir; öyle ya da böyle, yeni ilişkiler ve arkadaşlıklara çok açık bir dönemde olacaksınız. Akışta kalın ve keyfini çıkarmaya bakın.

Aslan ve Yükselen Aslan burçları, haftaya kariyerinizi ilgilendiren konularda yaşanan gelişmeler, haberler veya size ait fikir ve düşünceleriniz nedeniyle ev, yuva, aileniz arasında kalarak duygusal bir çatışma yaşayabilirsiniz. Duygusal olarak ailenizle denge kurmalı ve kariyer planlarınızı ertelemeden harekete geçebilmelisiniz. Bu hafta, uzak seyahatler, yurtdışı bağlantılı iş ve projeler, uzaklardaki akrabalardan alacağınız güzel haber ve destekler sizden yana olacak. Dolayısıyla risk almaktan ve adım atmaktan da geri durmayacaksınız.

Uluslararası alanda ticari faaliyet ve girişimlerde bulunmak, yeni bir eğitime başlamak, yeni bir akademik kariyer planlamak konusunda sosyal çevrenizden destek alabilir, yeni girdiğiniz ortamlarda tanışacağınız insanları etkileyebilir ve onlardan fayda görecek bağlantılar kurabilirsiniz. Yay dolunayı, ortaklı işlerinizde güçlü partner desteğiyle size şans ve fırsatlar sunarken, ilişkisi olanlar eş ve partnerlerinden destek ve fayda görebilirler. Bu dönemde, ilişki ve ortaklıkta sorun yaşayanların da hayatında aniden kopmalar ve sonlanmalar olabilir. Çocuklarınız ve onların eğitim hayatlarını ilgilendiren bir alanda bir değişim ve tamamlanma süreci yaşanabilir.

Başak ve Yükselen Başak burçları, haftaya maddi kazançlarınızı, kariyerinizi ve öz değerinizi ilgilendiren alanda fikirsel mücadeleleriniz ve değersizlik duygunuzla ilgili çatışmalar yaşayabilirsiniz. İçinizde duygusal olarak emeğinizin karşılığını almadığınızı düşündüğünüz değersizlik hissine kapılmanıza neden olan fikirler nedeniyle kendinize karşı adaletli olmak adına fırtınalar kopabilir. Dolayısıyla cesur ve risk alma konusunda kariyer ve iş değiştirmek adına bazı girişimlerde bulunabilirsiniz.

Hayal ve isteklerinizin ön plana çıkacağı ve risk alma iştahınızın artacağı bu dönemde Yay dolunayı ile sosyal çevrenizdeki güçlü kişilerin desteğini alabilir, iletişiminizle yeni bağlantılar sağlayabilirsiniz. Partneri olanların da hayatında güçlü destekler ilişkilerinden yana gelebilir. Kariyerinizle ilgili alanda yeni projelere yelken açabilir, yeni iş görüşmelerine katılabilir ve eskimiş, çürümüş size yaramayan ne varsa da sonlandırabilirsiniz. Kariyerinize bağlı olarak bazılarınızın yaşam yeri değişebilir, bazılarınız ev, yuva ve aile ile ilgili bir konuda tamamlanma yaşayabilir. Ailenizi ilgilendiren maddi konularla, ortak para alanınızda bir konuda sonuç alabilir; miras gündeminiz varsa beklediğiniz haberleri alabilirsiniz. Aynı zamanda sağlığınızla ilgili konularda da ertelenmemesi gereken kontrollerinizi gerçekleştirmenizde fayda var; kimileriniz için ani ameliyatlar ve tedaviler gelişebilir.

Terazi ve Yükselen Teraziler, haftaya kendi değer yargılarınız ve istekleriniz ile partnerinizin fikirleri, düşünce yapısı ve maddi girişimleri konusundaki eylemleri arasında sıkışmışlık enerjisi içinde kalabilirsiniz. Duygularınızı ifade ederken tatsız tartışmalar içinde kalabilirsiniz. Ortaklı para alanlarınızda eşiniz veya ortağınızı ilgilendiren maddi çıkarlarınızla alakalı bir tamamlanma süreci yaşayabilirsiniz. Yay dolunayı, bu alanda size bazı borçları kapatma imkanı sağlayabilir ya da yeni kaynaklar elde etmek adına ailenizden veya eşinizin ailesinden yana güçlü destekler sunabilir.

Maddi kaynaklar bulma ve yeni kazançlar elde etme konusunda cesur ve girişken olacaksınız; risk algınızın genişlediği için fırsatları daha net değerlendirebileceksiniz. İşle alakalı uzak seyahatler, işle bağlantılı yeni ticari girişimler ve eylemler, basın yayın, medya, dijital platformlar gibi alanlarda yapacağınız her türlü girişim ve eylemden olumlu sonuçlar alabilirsiniz. İletişimsel ağlarınız bu dönemde genişlerken, yeni şeyler öğrenmek için de hevesli ve istekli olabilirsiniz; bazılarınız akademik alanda yeni eğitimlere başlayabilir. Hayallerinizin peşinden gitmeye devam edin; atacağınız adımlar sayesinde maddi konulardaki endişelerinizin de zaman içerisinde azaldığını göreceksiniz.

Akrep ve Yükselen Akrepler, haftaya ortaklı işleriniz veya eşiniz/partneriniz ile fikirsel ayrılıklar konusunda çatışmalar yaşayarak başlayabilirsiniz. Duygularınızı bilinçaltınızda saklı tutmak isteyebilirsiniz. Duygusal dengeyi kuramamak hayat enerjinizi hafta başında düşürebilir; dengede kalmaya özen gösterin. Bu nedenle bazı ortaklı süreçlerinizi ya da ilişkinizi gözden geçirmek isteyebilirsiniz.

Yay dolunayı, hayalleriniz ve idealleriniz için sizi özgür kılabilir ve kendinizi daha net ifade etmek için risk alabilir, cesur davranabilirsiniz. Size iyi gelmeyen ortaklı işleriniz sonlanabilir ya da ilişkinizde ani kopmalar yaşayabilirsiniz. Bu süreçte bazılarınız, yakın çevresinden göreceği destekle yeni girişimlere ve ortaklıklara adım atabilirler.

Yurtdışı bağlantılı işleriniz, basın yayın, medya ve dijital platformlar alanındaki girişimleriniz varsa, buradan gelecek kaynaklar sizi maddi olarak tatmin edebilir. Ancak bu kaynakları çok hızlı da tüketebilir, zevk ve isteklerinize harcayabilirsiniz. Uzak seyahatler gündeminizde olabilir; tatil amacıyla çıktığınız seyahatlerde harcamaları abartabilirsiniz.

Ruhsal sağlığınıza iyi gelecek gelişmeler yaşayabilir, bedensel sağlığınızı da ilgilendiren konularda eyleme geçebilir, yeni kaynaklar bulma konusunda veya yeni bir işe sıçrama ya da ortaklı iş ve gelirler alanında daha çok fikir alışverişinde bulunabilir, odağınızı buraya yöneltebilirsiniz.

Yay ve Yükselen Yay burçları, haftaya iş ve çalışma ortamınızı ilgilendiren fikirsel meşguliyetlerin duygusal anlamda sizi yıpratmasıyla başlayabilirsiniz. Duygusal etkilerin sağlığınızı bozmasına izin vermeyin; çatışmak yerine kendinizi dengeli bir şekilde ifade etmeye çalışabilirsiniz. Bu hafta yeni bir ilişkiye başlayabilir, partneriniz ile aranızdaki bağı kuvvetlendirecek girişim ve eylemlerde bulunabilirsiniz. Ortaklı işlerinizle ilgili kararlar alabilir ve yeni bir sözleşme imzalayabilirsiniz.

Burcunuzda gerçekleşecek dolunay ile hayallerinizi gerçekleştirmek adına yeni iş ve projeler konusunda daha fazla risk almak isteyebilir, cesur adımlar atabilirsiniz. Yeni hobilere başlayabilir, çocuklarınızın eğitim hayatıyla ilgili de bazı gelişmeler gündeminize gelebilir. Bu dönemde oldukça hareketli bir flört dönemi yaşayabilirsiniz. İletişimsel alanda yapacağınız tüm iş ve projeler sayesinde işlerinizi büyütebilir ve yeni kazanç kapıları elde etmek adına güçlü kişilerin desteğini görebilirsiniz.

Ortaklıklarından ya da partnerinden memnun olmayan, uzun süredir sorun yaşayanlar da bu duruma noktayı koyabilirler. Bazılarınız iş ve kariyeri ile ilgili sonlanmalar yaşarken yeni fırsatlar elde edebilirler. Kendi değerleri konusunda daha cesur ve özgürce hareket edecek, hayatınızdaki toksik iş ve ilişkileri yenileyebileceksiniz.

Oğlak ve Yükselen Oğlak burçları, haftaya başlarken iş ve kariyer alanınızda fikirsel mücadeleleriniz ile duygusal dengede kalmakta güçlük çekebilirsiniz. Bu durumda sağlığınızı ihmal edebilir ve duygusal yükleriniz sonucu sağlığınız zarar görebilir. Çalışma ortamınızda geri plandaki işleriniz ya da sağlıkla ilgili bazı kontrollerinizle alakalı koşturmalı bir süreç yaşayabilirsiniz.

Yay burcunda yaşanacak dolunay, sizin bilinçaltınızda bazı konuları kapatmanız gerektiğini vurgularken takılı kaldığınız her neyse, duygusal olarak yıprandığınızı size hatırlatacak. Ayrıca bu dönemde bazı gizli düşmanlıklar da ortaya çıkabilir ve arkadan çevrilen işleri öğrenebilirsiniz.

Sağlığınızı ihmal etmeyin; sağlık ve hastane gündeminizle ilgili de bir tamamlanma süreci yaşayabilirsiniz. Şifalanma adına yeni bir tedaviye başlayabilir, ruhsal şifalanma adına cesur girişimlerde bulunarak eğitimlere katılabilirsiniz. Sizi geriye çeken her ne endişe ve kaygınız varsa, cesurca korkularınızla yüzleşmek adına adımlar atabilirsiniz. Ayrıca bazı kötü alışkanlıklarınızı da sonlandırabilirsiniz.

Kova ve Yükselen Kova burçları, haftaya başlarken ev ve yuva alanınızı ilgilendiren zihinsel meşguliyetlerinizin yanı sıra kariyer alanınızdaki gelişmelere bağlı durumlar duygusal bir çıkmaza sizi sokabilir. Bir yandan evinizi ve ailenizi ilgilendiren konularda mücadele ederken, bir yandan da idealleriniz ve kariyerinizi dengelemeye çalışacak duygular içinde olabilirsiniz.

Yay burcundaki dolunay, sosyal çevrenizde yeni bir dönemi başlatan bir enerji getiriyor. Yeni bir sosyal çevreye girebilir, yeni insanlarla tanışabilir ve burada tanıştığınız yeni biri ile aşk hayatınızda yeni bir dönemi başlatabilirsiniz. Ancak bazı arkadaşlarınızın çıkarları doğrultusunda onların asıl amaçlarının farkına varabilir ve hayatınızdan çıkarma ihtiyacı duyabilirsiniz. Bu durumu aşk hayatınızda da yaşayabilirsiniz. Yine de daha sosyal ve dışa dönük olma konusunda cesur ve girişken olacaksınız. İletişim trafiğiniz artıyor ve evinizi ile işinizi ilgilendiren alanda bazı seyahatler de gündeminizde olabilir.

Balık ve Yükselen Balık burçları, haftaya başlarken kardeşler, yakın çevre ve kuzenlerle maddi kaynaklar, ödemeler ve borçlar konusunda fikirsel ayrılıklar yaşayabilirsiniz, bu da duygusal açıdan sizi psikolojik olarak yıpratabilir. Duygularınızı dengede tutmaya çalışın; maddi konularda verdiğiniz mücadelenin karşılığını alacağınızı göreceksiniz.

Yay burcundaki dolunay, kariyerinizi ilgilendiren konularda hoşnut olmadığınız durumları sonlandırırken, hayalini kurduğunuz iş ve kariyerle ilgili size yeni fırsatlar ve şanslar sunacaktır. Para kazanma ve gelirlerinizi artırma konusunda odaklanacak, yeni yollar ve kaynaklar araştıracaksınız. Eyleme geçme konusunda cesur adımlar atabilecek enerjiyi kendinizde bulacak ve risk almaktan yana olabilirsiniz. Aynı zamanda yakın çevreniz ve ailenizin sizden bekledikleri konusunda fikirleriniz önemli olacak; istek ve hayallerinizle ilgili destek göreceksiniz. Yeni projelere ve ortaklı işlere girişebilir, hayalini kurduğunuz ticari faaliyeti bu süreçte devreye sokabilirsiniz.