YILIN İLK AY TUTULMASI

26 Mayıs saat 14:13’te Yay burcunun 5 derecesinde yılın ilk ay tutulması gerçekleşecek. Yılın ilk Ay Tutulması çok fazla sırrın ortaya çıkacağı ve gizli saklı her şeyin ortaya dökülecek bir tutulma olacak. Bu tutulma 5° Yay burcunda, anın yükseleninde Başak var iken ve Merkür de retroya girmeden önce bir tutulma olacak ve bu etkilerle birlikte herkesin kirli çamaşırları bir bir açığa çıkacak.

Bu tutulmada Yay burcunun 5 derecesinde etkisi olan yıldızlardan Molfix  sabit yıldızı var. Çalışmak, kendini adamak ve iyi kalpliliği anlatan bir sabit yıldız.  Ayrıca iyileştiren bir sabit yıldız. Bu yıldız bize diyecek ki; hayatımızda gizli saklı olan ve bizi ara bizi üzen her ne varsa bunlarla ilgili sonlanmalar ve bitişler yaşacağız ve bu konularda şifalanmalara başlayacağız. Buradaki sabit yıldızın iyileştirici etkileri de vardır ama Jüpiter’e kare açısı olduğu için bize derki; sen ne kadar iyiysen seni o kadar şifalandırırım, ne kadar kötüysen o kadar cezalandırırım ve bedel ödetirim. Bu yüzden kendi içimizdeki iyi ve kötüyü fazlasıyla sorgulamamız gereken bir dönem olacak. Ayrıca bu tutulmada Bellatrix ve Capella sabit yıldızlarının da etkileri var. Bu sabit yıldızlar cadı ve büyücü yıldızıdır. Psişik saldırılara açık bir dönem olduğunu anlatır. Ani kazalarla çok bağlantılıdır.  Ticari anlamda da etik olmayan bazı durumlar ve üç kağıtçılık durumları ile alakalıdır. Bunların açığa çıkması demektir. Bir de Venüs bu sabit yıldızlar üzerinde olacak ve bu etki ile yanlış ilişkilere başlamak söz konusu olabilir. Ayrıca merkür retrosunun da etkilerini hissettiğimiz bu süreçte yanlış ilişkilere başlamak mümkün olacak. Lütfen dikkat edin.

Ay Tutulması’nın Türkiye İçin Etkileri Neler Olacak?

Bu tutulma Türkiye içinde çok önemli olacak çünkü Türkiye’nin hem 6. evini hem 12. evini etkileyecek. İkizlerin 5 derecesinde bir sabit yıldız var ve bu sabit yıldız şiddet, ahlaksızlık ve skandallar ileilgili bir sabit yıldız. Özellikle bulunduğu evlerin temsil ettiği konularda yani sağlıkla ilgili konular, hapishanelerle ilgili konular, hastaneler, hizmetliler, devlete hizmet edenler, sağlık alanında hizmet edenler, sağlık çalışanları ile ilgili bir sürü konu gündeme gelecek ve Ay Tutulması Jüpiter’e kare açı yaptığı için tüm kolektife diyecek ki: ‘’Ne kadar haklısın? Ne kadar doğrusun? Ne kadar vicdanlısın? Şimdi hesaplaşma zamanı!’’ Ne bedeller ödeyeceğiz, ne hediyeler alacağız hepsi bu dönemde belli olacak.

ÖNEMLİ NOT: 26 Mayıs’tan sonraki 7 günlük süreçte hayatınızdan gitmesini istediğiniz her kim varsa bu dönemde ‘’Bağ Koparma Ritüeli’ni yapın’’.

 Ay tutulmasından olumlu etkilenecek burçlar:

Aslan Burçları, Koç burçları, Terazi Burçları ve Kova Burçları olacak. Hayatınızda bir defteri kapatıp yepyeni bir sayfa açma döneminiz olacak.

Ay tutulmasından biraz daha sert dönüşümler ile etkilenecek burçlar:

İkizler burçları, Yay burçları, Balık ve Başak burçları olacak. Geçmişe yönelik yaptığınız haksızlıklar,  yalan dolan ve iftiralar var ise bunların açığa çıkacağı bir dönem olacak.

Ay Tutulmasının Burçlara Olan Etkileri

Ay Tutulmasının Koç Burcuna Etkileri:

Hayatınızda bir şeyleri çok hızlı şekilde başlatma enerjisine sahipsiniz ve özellikle sizin için aşk, ilişkiler ve geçmişe dönük ilişkilerde şifalanma ile ilgili bir dönem olacak. Ayrıca korktuğunuz, üzüldüğünüz, sizi üzen her kim varsa bununla ilgili hesaplaşma ve geriye dönüş alacağınız bir süreç olacak ama ciddi ilişkilere başlarken lütfen önümüzdeki bir ay boyunca bekleyip ondan sonra adım atın. Eğer böyle yaparsanız daha iyi sonuçlar elde edersiniz. Sizin için önümüzdeki bu süreç aslında birliktelikler, maddi konular, finansal konular, ortaklıklar, bankalarla ilgili bir takım alacak verecek ve borçlar varsa bunların gündeme geleceği bir süreç olacak.

Ay Tutulmasının Boğa Burcuna Etkileri:

Satürün-Uranüs kareli bir tutulma arifesindeyiz. Aslında burada sizin hayatınızdaki bir takım dengelerin değiştiğini ve dönüştüğünü çokça göreceksiniz. Ayrıca maddi, finansal konular gündeminizde olacak çünkü tutulma ikinci ve sekizinci ev akslarında gerçekleşecek ve kendinizi çok fazla değiştirip dönüştüreceksiniz. Bu dönemde bir sürece gireceksiniz. Ameliyatlar operasyonlar da gündeminizde olabilir. Finansal anlamda yeni kaynaklar bulabilirsiniz ve doğru adımlar atabilirsiniz ama mevcut finansal düzeniniz yerine yeni bir düzene geçmeniz gerekebilir.

Ay Tutulmasının İkizler Burcuna Etkileri:

Tepenizde sizi biraz zorlayıcı etkiler var. İkili ilişkiler, birliktelikler, ortaklıklar ile ilgili açık düşmanlıklara maruz kalacağınız bir süreç olacak. Zaman zaman saldırılar ya da birlikte iş yaptığınız insanlardan gelecek kazıklar ya da bunların açığa çıkması süreci söz konusu olabilir. Kendinize dönüp, kendinizle ilgili yatırımlar yapmanız gerekebilir. Bazı ortaklıklar, bazı birliktelikler ya da evli İkizler burçlarının evliliklerinin sona ermesi ya da hesaplaşma döneminin olması gibi durumlar gözüküyor.

Ay Tutulmasının Yengeç Burcuna Etkileri:

Sağlık evinizde olan tutulma size zaman zaman ani sağlık problemleri ve ani sıkıntılar getirebilir ama 5° Yay burcundaki sabit yıldız sebebiyle sağlığınıza dair uzun zamandır şifalanamadığınız bir konu varsa ya da bilinçaltınız ile ilgili de çözümleyemediğiniz konular varsa bunlara dair şifalanma yaşayacağınız bir  süreç olacak. Çalışma alanınız ile ilgili de yeni koşullar ve yeni şartlar oluşacak gibi gözüküyor. Ayrıca birlikte çalıştığınız insanlarla zaman zaman bir takım gerilimler yaşayabilirsiniz. Sakin kalmanızda fayda var.

Ay Tutulmasının Aslan Burcuna Etkileri:

Sizin için çok önemli bir dönem olacak. Çünkü bu tutulma bazı Aslan burçlarına aşk, ilişki ve birliktelik. Bu süreçte karşınıza paat diye biri çıkabilir. Sizin için aşk, ilişkiler, birliktelikler, evlilik, çocuk alanları ve daha ciddi uzun vadeli uzun süreli birlikte güzel paylaşımlar yapabileceğiniz alanlar açılacak. Arkadaş çenrenizde şifalanmalar olacak. Eski bir arkadaşlığınız sonlanabilir ve yeni bir arkadaşlığın gelişi söz konusu olabilir. İlişkisi olan Aslan Burçları ilişkilerini daha iyi noktaya taşıyacak. Önce bir takım krizler yaşayarak o krizi aşıp sonrasında yola devam edecekler gibi gözüküyor.

Ay Tutulmasının Başak Burcuna Etkileri:

İş, kariyer, ev, aile ve ailedeki insanların sağlıkları konularında biraz yorulabileceğiniz bir süreç içerisinde olacaksınız. Bu dönemde yaptıklarınızın karşılığını bulacaksınız. İyi şeyler yaptıysanız iyilik, kötü şeyler yaptıysanız kötülük bulacaksınız. Aile bireylerinden yana da bir takım sorunlar karşımıza çıkabilir ve bu noktada biraz sabırlı olup ani kararlar vermemenizi tavsiye ediyorum. İş konusunda özellikle ticaretle ilgili bir takım aldanmalar söz konusu olabilir ve güvendiğiniz dağlara kar yağabilir. İşinizi garantiye almanızda fayda var.

Ay Tutulmasının Terazi Burcuna Etkileri:

Sizin için taşınma yolculuk seyahati Gündeminizde olacak kardeşlerinizle ilgili meseleler bu noktada gerginlikler ve bu noktada sizin bunu çözümlemene söz konusu olabilir Ayrıca taşınma işleriniz varsa bu 5.06 aylık döngüde hareket edeceksiniz mekan değiştireceksiniz belki şehir değiştireceksiniz gibi gözüküyor yaşam alanınız ve enerjiniz değişecek bu tutulma size iyi gelecek

Ay Tutulmasının Akrep Burcuna Etkileri:

Sevgili Akrepler bu dönemde sizin de  gündeminiz para olacak. Maddi konularda bir takım bitişler, iş ve kariyer konusunda yeni olasılıklar ve yeni imkanlar önünüze gelecek. Mevcut bir takım finansal krizleriniz varsa bunları nasıl aşacağınıza dair çevrenizdeki insanlardan yardım ve destekler alabilirsiniz. Ayrıca ortaklaşa işleriniz ve projeleriniz varsa bunları bitirebilir ve yeni başlangıçlar yapabilirsiniz ama yine de ticarette dolandırılmamaya ve kullanılmamaya dikkat edin.

Ay Tutulmasının Yay Burcuna Etkileri:

Tepenizde bir tutulma olacak. Yani ilk Ay Tutulması sizin kendi burcunuzda ve kendi evinizde olacak. Bu süreçte bedensel sağlık, fiziksel sağlık sizin için çok önemli olacak. Bu süreçte diyete başlarsanız, spora başlarsınız çok hızlı bir değişim yaşarsınız. Fiziksel anlamda operasyonlar, ameliyatlar, estetik operasyonlar, imaj değişimleri yaparsanız bu gibi değişimler için çok uygun bir zaman olacak ve güzel sonuçlar alırsınız. Aynı zamanda ikili ilişkiler, ortaklıklar ve birliktelikler konusunda da bir takım hesapların sorulacağı bir dönem olacak. Evli Yay burçları için evliliklerinin biraz sorunlu ve problemli geçebileceği bir dönem olabilir. Dikkat etmekte fayda var.

Ay Tutulmasının Oğlak Burcuna Etkileri:

Sevgili Oğlaklar siz bu süreçte arkadan çevrilen dolaplar, gizli düşmanlıklar ve korkularınız ile yüzleşeceksiniz. Bu dönemde biraz uykusuz kalabilirsiniz ya da sağlığınıza bilinç altınıza dair bir takım problemlerle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Arkanızdan çevrilen çoğu şeyi öğreneceksiniz. Çok dürüst olduğunuz için zaman zaman o dürüstlük ile sınanırsınız. Sakin olmanızda fayda var. Unutmayın, herkesin karması kendine.

Ay Tutulmasının Kova  Burcuna Etkileri:

Size çokça yarayacak bir tutulma olacak. Aşk ve ilişkiler yolunda gidecek ama mevcut, süregelen bir ilişki de aniden bitebilir ya da aniden çok hızlı bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Daha çok sosyalleşeceğiniz, çok popüler olacağınız, arkadaş çevresinde de fazlasıyla gündemde olacağınız bir süreç olacak. Enerjiniz çok yükselecek ve bu dönemde her neyi bitiriyorsanız sizin hayrınıza olacak ve neyi başlatıyorsanız da sizin hayranıza olacak. Hislerinize ve sezgilerinize güvenin.

Ay Tutulmasının Balık Burcuna Etkileri:

İş ve kariyer konusunda bir şeyi sonlandırma, bitirme ve başka bir aşamaya geçme söz konusu olacak. Bunun dışında aile bireylerinden yana da zaman zaman bu süreç içerisinde bir takım gerginlikler yaşayabilirsiniz. İş ve kariyer alanında krizli bir süreci bitirip sonrasında önünüzdeki 5-6 aylık süreçte bambaşka bir aşamaya geçebilirsiniz. Zaman zaman gerilecek, zaman zaman canınız sıkılacak ama karmik hak ediş yaşayacağınız bir süreç olacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *