MERKÜR ASLAN BURCUNDA

Merkür Aslan Burcunda Genel Etkileri

28 Temmuz saat 03.12’de Merkür gezegeni Aslan Burcuna geçecek ve 12 Ağustos’a kadar burada seyrine devam edecek. Bu süreçte bir süre geçtikten sonra 1 Ağustos gibi Satürn Uranüs T karesini tetikleyecek ve birkaç gün boyunca etkilerini yoğun bir şekilde göreceğiz. Merkür Aslan’da iken zihin, iletişim, kendimizi ifade ediş konularında daha fevri, keskin ve sert üsluplu davranacağız. Söylediklerimizin dinlenmesini ve onaylanmasını isteyeceğiz ve bu sırada bu durumu ego haline getirebiliriz. Otoritenin sürekli bizde olmasını isteyeceğiz ve olaylara benmerkezli yaklaşarak objektif davranamayacağız. Bu dönemde işlerimizi halletmek ve sorunlarımızı çözmek için karşı tarafı pohpohlayarak bunu sağlayabileceğiz. Biraz daha gösterişli ve de baskın iletişimler ve diyaloglar içinde olmamız mümkün.

Koç ve Yükselen Koç Burcu:

Sizler bu süreci daha çok aile bireyleri ve yaşam alanınızdaki kişiler ile ilgili konularda yaşayacaksınız. Aile bireyleriniz ile ego savaşları içine girebilir ve keskin cümlelerle karşı tarafı zedeleyebilirsiniz. Aile içinde sizin fikirleriniz ve söylemleriniz kabul edilsin isteyeceksiniz. Bu süreçte fazla fevri olmamanızda fayda var.

Boğa ve Yükselen Boğa Burcu:

Sizler bu süreçte kardeş, akraba ve yakın çevreniz ile olan iletişimlerinizde kendinizi bir anda EGO savaşları içinde bulacaksınız ve bu kişilerle diyalog kurarken  keskin, fevri konuşmalarda bulunabilirsiniz. Ayrıca eğitim gördüğünüz alanlarda ön planda olmak isteyeceksiniz ancak unutmayın ki en az sizin kadar başkalarını da söylemleri ve fikirleri önemli olacaktır.

İkizler ve Yükselen İkizler Burcu:

Sevgili İkizler sizler bu süreçte maddi ve finansal konularda muhattap olduğunuz kişilerle iletişimlerinizde daha çok subjektif davranabilir ve benmerkezli düşünebilirsiniz. Bu konularda benmerkezci davranarak ve sadece isteklerinizin olmasını dileyerek işlerinizi bozmamız mümkün, dikkatli olmalısınız.

Yengeç ve Yükselen Yengeç Burcu:

Merkür Aslan’a geçtiğinde sizin 1. eviniz etkilenecek. Yani demek oluyor kı bu süreçte dışa gösterdiğiniz tavrınız daha egolu ve bencil durabilir. İnsanlarla diyoloğa girerken daha objektif ve empatik olmanızda fayda var. 5 kere düşünüp bir kere konuşmalısınız. Söylemleriniz karşı tarafa fazla sert ve sivri gelebilir ve yanlış anlaşılalara sebebiyet verebilir.

Aslan ve Yükselen Aslan Burcu:

Sevgili Aslanlar Merkür bir müddet burcunuzda ilerliyor olacak. Bu süreçte zihniniz çok fazla konuşacak, bilinçaltınızda düşündükleriniz ile fevri kararlar almanız mümkün. Ayrıca arkanızdan konuşulan bir takım şeyleri öğrenerek keskin hamileler yapabilirsiniz. Bu yüzden önce durup bir dinginleşmek sizin için faydalı olacak.

Başak ve Yükselen Başak Burcu:

Sevgili Başaklar bu süreçte sosyal çevre ilişkilerinizde çok dikkat etmelisiniz. Sosyal çevrenizde sadece sizin fikirleriniz dinlensin ve onaylansın isteyebilir ve bu süreçte olaylara objektif yaklaşamayabilirsiniz. Ayrıca sosyal çevrenizdeki kişilerle diyologlarınızda kendinizi ego çatışmaları içinde bulmanız mümkün. Konuşma şeklinize dikkat ederek ve empati kurarak ilerlemeniz de fayda olacak.

Terazi ve Yükselen Terazi Burcu:

Sevgili Terazi Burçları bu süreçte sizin 10. eviniz etkilenecek yani iş ve kariyer alanında ego savaşları ve fikir çatışmaları yaşayabilirsiniz. Bu alanlarda ön planda olmak ve onaylanmak isteyeceksiniz. Ayrıca bu süreçte iş alanınızdaki kişilerle sert bir üslupla ve üstten bir bakışla konuşmanız mümkün. Bu yüzden konuşma şeklinize çok dikkat etmeli, empati kurmalı ve gerekirse karşı tarafI pohpohlayarak ilerlemelisiniz.

Akrep ve Yükselen Akrep Burcu:

Sevgili Akrep Burçları sizler bu süreçte yurtdışı bağlantılı işleriniz varsa bu alanlarda ve eğitim alanlarında ön planda olmak ve dikkate alınmak isteyeceksiniz. Sadece sizin fikirleriniz ve düşünceleriniz dinlensin ve onaylansın isteyebilirsiniz ancak bu noktada bazı durumları ego yapıp yapmadığınızı kontrol etmenizde fayda var. Ayrıca kendinizi ifade ederken konuşma şeklinize ve fazla benmerkezci davranmamaya dikkat etmelisiniz.

Yay ve Yükselen Yay Burcu:

Merkür Aslan burcuna geçtiğinde sizlerin 8. evi etkileniyor olacak yani maddi konularda, bankalarla ilgili işlerinizde ve eğer varsa mahkeme süreçlerinizde kendinizi ispatlamak isteyeceksiniz ancak sert bir üslup kullanarak işlerinizi halledemezsiniz. Bu noktalarda objektif olmakta oldukça zorlanacaksınız. Tavsiyem empati kurmanız ve sakin kalmanız olacaktır.

Oğlak ve Yükselen Oğlak Burcu:

Evlilik ve ortaklıklarınıza dair iletişimlerinizde fevri davranabileceğiniz ve fazla benmerkezli olabileceğiniz bir süreçtesiniz. Bu dönemde ilişkilerinizde, evliliklerinizde ve ortaklıklarınızda fazla sivri dilli olabilir ve ani çıkışlarda bulunabilirsiniz. Empati yapmakta zorlanacağınız bu dönemde fazlasıyla sakin ve anlayışlı olmayı denemelisiniz.

Kova ve Yükselen Kova Burcu:

Kendinizi  biranda çalışma alanınızdaki kişilerle ego çatışmaları içinde bulabilirsiniz, sürekli sizin sözünüz geçsin isteyebileceğiniz bir dönem olacak. Çalışma alanınızda kişilerle konuşurken daha sivri dilli ve sert üsluplu davranabilirsiniz. Bu dönemi daha sakin bir dille ve objektif davranarak geçirmeni de fayda var.

Balık ve Yükselen Balık Burcu:

Merkür Aslan burcuna geçtiğinde sizin 5. eviniz etkileniyor olacak yani aşk, ilişkiler, yakın arkadaşlıklar ve eğer varsa çocuklarınızla olan iletişimlerinizde baskın bir üslup sergileyebilirsiniz, sadece sizin sözünüz geçsin ve sizin fikirleriniz onaylansın isteyebileceğiniz bir dönem olacak . Ancak iletişimlerinizde empati kurarak ilerlemeniz de fayda var.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *