MERKÜR BAŞAK BURCUNDA

Merkür 11 Ağustos itibari ile kendini rahat hissettiği Başak burcuna geçiş yapıyor ve 30 Ağustos’a kadar bu burçta kalacak. Bugünden itibaren iletişim dilimiz, düşünce şeklimiz, iş hayatımıza ve gündelik işlerimize olan yaklaşımımız Başak burcu özelliklerini taşıyacak. Konuşurken, iletişim kurarken ve düşünürken daha titiz, analizci, irdeleyici bir tutum sergileyeceğiz.

Merkür’ün Başak burcuna geçişinin kolektife olan etkisine baktığımızda, özellikle sağlık sektörü ve sağlık çalışanlarını etkileyeceğini söyleyebiliriz. Sağlık konuları aktif bir şekilde gündemimizde olup Ağustos ayında sıkılıkla sağlığımız üzerine konuşacağız. Aynı zamanda eğitim sektörü ve çalışma hayatı da bu günlerde ön planda olacak. Özellikle iletişim firmaları, bankalar ve bir takım devlet daireleri ile ilgili konular sık sık gündeme gelecek.

Bu dönem yaptığınız her işte, atılımda fazlasıyla mükemmeliyetçi ve detaycı olabilirsiniz, abartıya kaçıp fazla eleştirisel olmamanızı öneririm.

Merkür Başak burcunda seyahat ederken, geçmişten gelen ve çözüme kavuşmamış önemli konuları yeniden masaya yatırabilirsiniz. Ev veya araç alım satım işleri ile ilgilenebilirsiniz. Doktor kontrolleri için de çok uygun bir dönemdir, aynı zamanda tüm bankasal işlemlerinizi bu günlerde çok hızlı bir şekilde çözümleyebilirsiniz. Bu dönemde yeni bir eğitime başlayabilir, kurs ve seminerlerle katılabilirsiniz, evcil hayvanlarınızın bakım ve rutin kontrollerini bu dönem içinde yaptırabilirsiniz.

Merkür’ün Başak Burcuna Geçişinin Burçlar ve Yükselen Burçlar Üzerindeki Etkisi

Koç Burcu: Sağlık ve iş hayatı ile konular bu günlerde gündeminizde olacak. Merkür’ün Başak burcuna geçişi, Koç burçlarına zihinsel konularda aktiflik getirecek. Yoğun düşünceler içinde olup, hızlı kararlar aldığınız ve düşüncelerinizi hemen hayata geçirmek isteyeceğiniz bir dönem içerisindesiniz. Kararlarınızı uygulamaya geçirmeden önce ince eleyip sık dokumanızı öneririm.

Boğa Burcu: Şanslı bir dönemdesiniz. Özellikle bu günlerde ikili ilişkiler ve çocuklar ile ilgili konular üzerine yoğunlaşabilirsiniz. Hobi olarak ilgilendiğiniz bir alanda yeni projeler üretip, pazarlama yeteneğinizi kullanarak gelirinizi arttırabilirsiniz. Merkür’ün Başak burcuna geçişi iletişim alanında sizi oldukça aktifleştirecek.

İkizler Burcu: Bu dönem evinizin dekorasyonu, tamir tadilat ve düzenleme gibi işler ile ilgilenebilirsiniz. İç dünyanıza, evinize yuvanıza çekilip kendinizi dinlemek isteyeceğiniz bir süreç yaşayabilirsiniz. Ailenizle keyifli anlar geçirebilirsiniz, geçmişten gelen fakat çözülmemiş iletişimsel sorunlarınız var ise, bu günler aile bireyleri ile karşı karşıya gelip konuşarak çözüme kavuşturmak için çok iyi bir dönemdir.

Yengeç Burcu: 11 Ağustos itibariyle, gündeminiz yeni yerler görmek olacak. Bu süreçte organizasyonlar, gezi planları yapabilir, bol bol seyahat edebilirsiniz. Yeni bir eğitime katılabilir ve yapacağınız yolculuklar esnasında yeni iş olanakları ile karşılaşabilirsiniz. Akraba ve kardeşleriniz ile iletişiminiz iyi olduğu bu günlerde yakın çevrenizden eğitim ve iş imkanları konusunda destek göreceksiniz.

Aslan Burcu: Merkür’ün Başak burcuna geçişi ile Aslan burçlarının ana konusu para olacak. Gelirinizi arttırmak ve yeni kazançlar sağlamak için çok iyi bir dönem. Bu günler yatırım yapmak, para kazanmak, ek iş yapıp kazançlarınızı arttırmak için çok uygun. Maddi konular ile ilgili yeni iş fikirleri, plan projeler ve fikirlerinizi hayata geçirme konusunda oldukça aktif olacaksınız.

Başak Burcu: Merkür’ün kendi burcunuza geçişi size olumlu etkiler veriyor. Gerek iş, gerek özel hayat ve sosyal çevreniz ile ilgili iletişim alanında çok yoğun olacaksınız. Bu günlerde çok düşünecek, düşüncelerinizi hayata geçirecek ve aktif bir şekilde çevrenizle olumlu diyaloglar içerisinde olacaksınız. Özellikle bu günlerde ikili konuşmalarda fazla yargılayıcı ve sorgulayıcı olmamanızı öneririm.

Terazi Burcu: Kendi iç dünyanıza dönerek düşüncelerinize odaklanmak isteyeceğiniz bir dönem içindesiniz. Yoga ya da meditasyon yapmaya yönelebilirsiniz. Bu dönem hakkınızda yapılan dedikodu ya da arkanızdan yapılan konuşmalar bir bir açığa çıkabilir. Sağlığınıza ekstra dikkat etmenizi öneririm, bu dönem bulunduğunuz çevreden biraz uzaklaşarak kendi kendinize kalmak size iyi gelecektir. Bu günlerde içgüdülerinize önem vermeyi ihmal etmeyin.

Akrep Burcu: Sosyal hayatınızda, arkadaş çevrenizde popüler olduğunuz, parladığınız, ön plana çıktığınız bir dönem içindesiniz. Yeni işler, yeni projeler, imza ve anlaşma konuları gündeminizde olacak. Özellikle bu süreçte yeni iş imkanları konusunda beklediğiniz haberleri alabilirsiniz. Karşınıza çıkan fırsatları değerlendirmekte fayda var.

Yay Burcu: Kariyer hayatınızda yoğun olduğunuz bir dönem içerisindesiniz. Zihnen ve bedenen yorulduğunuz, oldukça aktif olduğunuz çalışma hayatınız bu günlerde gündeminizde olacak. Özellikle üst düzey konumunda ki kişiler ile iletişim kurarken biraz daha yapıcı ve sakin olmanızı öneririm.

Oğlak Burcu: Bu günlerde eğitim ve yurtdışı konuları ile ilgileneceksiniz. Yeni bir eğitime katılabilir ya da yurtdışı bağlantılı bir iş teklifi alabilirsiniz. Sosyal hayatınızda oldukça haraketli ve kişisel olarak çok özgüvenli olacağınız bir dönem içerisindesiniz. Bu günlerde kendinize yeni bir ilgi alanı yaratıp seminer, kurs gibi eğitimlere katılmak size çok iyi gelecektir.

Kova Burcu: Miras, tazminat, ortak gelirin artışı gibi konular gündeminizde olacak. Bu konular ile ilgili beklediğiniz ya da beklemediğiniz haberler alabilirsiniz. Bu dönemde yakın çevreniz ile bol bol maddi konular üzerine konuşup, fikir alışverişinde bulunabilir ve ailenizden parasal anlamda olumlu destekler alabilirsiniz.

Balık Burcu: İkili ilişkiler gündeminizde olacak. Bu günler içerisinde partnerinizle ilişkiniz, yaşadığınız sorunlar ya da ilişkinizin gidişatı üzerine konuşabilir, beraberliğinizi bir adım ileriye taşıma düşünceleri içerisinde olabilirsiniz. Merkür’ün Başak burcuna geçişi zihninizi tamamen aşk hayatınız üzerinde çekecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *