Greko-Romen mitolojisine göre, dünyanın ilk sakinleri Terra (Toprak Ana) ve Caelus’un (Gök Baba) çocuklarıydı. Bu yaratıklar çok büyük ve insan gibiydi ancak insan nitelikleri yoktu. Henüz hayatın olmadığı bir dünyada yaşayan Deprem, Kasırga ve Volkan’ın nitelikleriydi. Yalnızca dağları ve denizleri yaratan doğanın dayanılmaz güçleri vardı. İnsanoğlunun bildiği hiçbir yaşam formuna benzemiyorlardı.

Terra’dan doğan üç yaratık, yüz eli ve elli kafası ile canavarca büyüktü. Diğer üçüne de tek tek Tepegöz adı verildi, çünkü her birinin alınlarının ortasında sadece bir devasa gözü vardı. Sonra, yedisi korkunç derecede büyük ve hiçbiri tamamen yıkıcı bir güç olmayan Titanlar vardı. Biri aslında yaratıldıktan sonra insanı kurtarmakla anıldı.

Caelus elli başlı çocuklardan nefret ediyordu. Her biri doğarken, onu yerin altına hapsetti. Terra, çocuklarının babaları tarafından gördüğü muameleye öfkelendi ve Tepegözlere ve Titanlara zalim muameleye bir son vermeleri için yalvardı. Sadece bir Titan, Satürn yanıt verdi. Satürn babasını bekliyordu ve kaynağına bağlı olarak ya onu hadım etti ya da orağıyla bin parçaya böldü. Caelus’un kanından, dördüncü bir canavar ırkı olan Devler ve amacı yanlışları cezalandırmak olan Erinyes (Öfkeli) çıktı. “Karanlıkta yürüyen insanlar” olarak anılıyorlardı ve saçları için kıvranan yılanlar ve kan ağlayan gözleri olduğuna inanılıyordu. Sonunda tüm canavarlar Dünya’dan sürülse de, Erinyeler dünya günahsız kalana kadar kalacak.

Satürn, babasının tahttan indirilmesiyle, evrenin anlatılmamış çağlar boyunca hükümdarı oldu ve kendisi de karısı olan kız kardeşi Ops ile hüküm sürdü.

Satürn’ün bir gün, çocuklarından biri onu görevden alınca gücünü kaybedeceği kehanet edilmişti. Bunun olmasını önlemek için, Ops her çocuk doğurduğunda Satürn onu hemen yutardı. Altıncı çocuğu Jüpiter doğduğunda, Ops onu Girit adasına götürdü. Daha sonra kundak elbiselerine bir taş sardı. Satürn onu yiyip bitirdiğinde aldatmacası tamamlanmıştı, onun çocuk olduğunu düşünmüştü. Jüpiter büyüdüğünde, bardak taşıyıcılık işini babasına güvence altına aldı. Büyükannesi Terra’nın yardımıyla Jüpiter, babasına Jüpiter’in beş ölümsüz kardeşini, Vesta (Hestia), Ceres (Demeter), Juno (Hera), Pluto (Hades) ve Neptün’ü (Poseidon) kusmasına neden olan bir iksir besledi.

Satürn ile beş erkek kardeşi ve Jüpiter ile beş erkek ve kız kardeşi arasında Evren’i neredeyse yok eden yıkıcı bir savaş başladı. Jüpiter, elli başlı canavarı onunla savaşmaya ikna etti ve bu da onun gök gürültüsü, şimşek ve deprem silahlarını kullanmasını sağladı. Ayrıca inanılmaz derecede bilge olan Titan Prometheus’u ve kardeşini kendi tarafına katılmaya ikna etti. Güçleriyle Jüpiter galip geldi ve Olympians’ta hüküm sürdüler. Satürn yine kaynağa bağlı olarak ya hadım edildi ya da kendi orağıyla (babasına yaptığı gibi) bin parçaya bölündü ve yeraltı Tartarus’un en karanlık ve en derin kısmına atıldı. Gökyüzünü tutma yükü verilen en güçlü Titan olan Atlas dışında kardeşleri de Tartarus’ta hapsedildi.

Roma mitolojisinde Jüpiter tahta çıktığında, Satürn Roma’ya kaçtı ve hüküm sürdüğü sürece mükemmel bir barış ve uyum dönemi olan Altın Çağı kurdu. Altın Çağ anısına, her yıl kış gündönümünde Satürnali Bayramı düzenlendi. Bu süre zarfında savaş ilan edilemedi, köleler ve efendiler aynı masada yemek yedi, infazlar ertelendi ve hediye verme sezonu oldu. Bu, tamamen terk edilmiş ve neşeli bir dönemdi. Tüm insanların aynı seviyede olduğu bir zamanın eşitlik fikrini tazeledi. Festival sona erdiğinde, vergi tahsildarları ortaya çıktı ve hükümete, ev sahiplerine veya borç verenlere borçlu olunan tüm paranın hesaba katılması gerekiyordu.

Hesiod insanlığın beş çağını yazdı: Altın, Gümüş, iki Tunç çağı ve bir Demir çağı. Altın Çağı, hiçbir emek gerekmediği ve havanın her zaman güzel olduğu en saf çağdı. Neredeyse hoş bir çevrenin ve bolluğun bulunduğu bir yerdi. Ölüm tatsız bir olasılık değildi ve insanlar zamanlarını keyifli arayışlarla doldurdular.

ASTROLOJİDE SATÜRN

Satürn Evlerde

Birinci evde: Satürn’ün bu yerleşimi ciddiye alınmak isteyen insanları gösterir. İtibarlarıyla ilgileniyorlar ve saygı istiyorlar. Gerçek şu ki en çok beğenilmek istiyorlar. Bazen biraz sert veya soğuk görünebilirler. Duygusuz oldukları için değil sadece güvenlerinin kazanılması gerektiği içindir. Bu kasvetli yerleşim, gevşemekte zorlanan birini de gösterebilir. Bu türlerin partinizde abajuru başlarına koymasını beklemeyin. Haysiyet onların çantasıdır. 1. evdeki etkilenmiş bir Satürn, mutsuz bir çocukluğa ya da materyalist bir eğilimi olan bencil, güvenmeyen bir kişiye işaret edebilir. Vermeden ver, onların işlem metodudur. Bazı durumlarda, etraflarında kimsenin giremeyeceği, aşılmaz bir duvar oluşturabilirler. Bu, özellikle belirli bir düzeyde başarı elde ettiklerinde geçerlidir. Bu türler için, çok geçmeden zirvede çok yalnız olduğunu öğrenirler. Yerleşiminiz buysa, kendinizi bu kadar ciddiye almayı bırakın. Aptalca davranmak sorun değil ve popülerlik abartılıyor.

İkinci evde: 2. evdeki Satürn iki kampa ayrılır – ya para kazanma konusunda hırslıdırlar ya da finansal fırsatlardan yoksundurlar. İlki için, güvenliği sağlamak için çok çalışacaklar ve paralarını büyük bir sorumlulukla yönetecekler. Hatta servet biriktirebilirler. İkincisi için, az kazançla sıkı çalışma olabilir. Ya da o kadar derin bir yoksulluk korkusu var ki cimriler gibi yaşıyorlar, paralarından ayrılamıyorlar. Bazı durumlarda, finansal olarak mücadele ederler, başkalarına bağımlı hale gelirler veya yollarına çıkan parayı israf edebilirler. Bazen bu yerleşim, “yoksulluk zihniyetini”, eski “paranın kirli olduğunu” veya “hayattaki güzel şeyleri hak etmiyorum” tipi düşünceyi gösterebilir. Yoksul büyüdülerse, ne kadar para kazanabilirlerse edilsinler, bunu sallamak zor olabilir. Hatta bazıları maddi imkanlarının ötesinde yaşayarak ya da hepsini vererek mali durumlarını sabote ediyor. Bu zorlu yerleşimin anahtarı paraya saygı duymaktır. Bu, onun için çalışmaya ve onu yönetmeye istekli olmakla başlar. Sorumluluk alanlar, sadece zorlukların üstesinden gelmekle kalmaz, aynı zamanda daha sonraki yaşamlarında büyük bir güvenlik sağlayabilir.

Üçüncü evde: 3. ev tiplerindeki Satürn ciddi insanlardır. Çalışmayı, öğrenmeyi ve makul miktarda sağduyu sahibi olmayı severler. Üçüncü ev Satürn halkı da adaletle ilgileniyor. Yasal kariyerlerde veya sosyal adalet konularında ön saflarda bulunabilirler. Bununla birlikte, endişelenme eğilimindedirler ve Satürn olumsuz bir şekilde etkilenirse, olumsuz düşünürler olabilirler. Bu yerleşimdeki eleştirmenler, en harika durumda bile yanlış bir şeyler bulacak tipler ortaya çıkarabilir. Bu yerleşimin yüksek tarafında faaliyet gösterdiklerinde, çok şey başaran entelektüel olabilirler. Seyahat bu kasvetli insanlar için iyidir. Küçük kaçamaklar onları ilgilendirir ve ilginç kılar. 3. evdeki Satürn, kardeşler ve komşularla veya eğitimle ilgili sorunlara işaret edebilir.

Dördüncü evde: Aile ve ev, 4. Evinde Satürn’ü insanlar için büyük sorumluluklar olabilir. Ebeveynler aşırı derecede katı veya zorba olabilir – ya da mesafeli / yok olabilir, bu da kişiler için duygusal bir izolasyon duygusu yaratır. Sıcak aile bağlarından zevk almak yerine, genellikle baba olan bir ebeveyn tarafından kırılmış veya hayal kırıklığına uğrayabilirler. Bazı durumlarda, birey ebeveynlerin bakıcısı olabilir ya da aileye bağlanabilir ve kendi başına gidemeyebilir. Daha kötü senaryolardaBu yerleşimin bazı armağanları, güvenli bir ev, ev içi beceriler ve olası mirasları yönetme veya inşa etme becerisidir. Dersler: aile ile sınırlar ve kendi ayaklarının üzerinde durmak.

Beşinci evde: 5. ev çocuklarla bağlantılı olduğundan, bu yerleşime sahip kişiler çocuklarla önemli sorumluluklar yaşayabilir. Tek ebeveyn olabilirler veya hamile kalmada zorluklar olabilir. Bazı durumlarda çocuk sahibi olmamaya karar verebilirler. Satürn olumsuz etkilenmişse, aşırı katı ebeveynler olabilirler veya ciddi bir şekilde etkilenmişlerse, “Sevgili Anne” olarak kötüye kullanılabilirler. Bu, daha sonraki yaşamlarında çocuklarıyla gergin ilişkilere yol açabilir. Sert olmadan hafiflemeyi ve sorumlu olmayı öğrenmeleri gerekir. Sloganları şudur: Bırakın çocuklar çocuk olsun. 5. ev aynı zamanda ciddi, olgun tiplerle ilişki ya da romantik fırsat eksikliği yaratabilecek romantizmi de yönetir. Ayrıca, uygun ortakları bulma yeteneklerine sınırlar koyabilecek şekilde engellenmiş olmaları da mümkündür. Bununla birlikte, bu yerleşim öğretmenler, borsacılar, halkla ilişkiler acenteleri ve sanatçılar için harika olabilir. Bu alanlarda doğal bir yetenek var ve dikkatlerini oraya koyarlarsa büyük başarılar elde edebilirler.

Altıncı evde: 6. evdeki Satürn çok çalışkandır. Hizmet etmekten zevk alırlar ve genellikle ideal çalışanlardır. Verimlilik ve ayrıntılara gösterilen özen, onları kuruluşların yönetiminde iyi kılar. Güzel hemşireler, doktorlar, diyetisyenler ve mühendisler olurlar. Aslında, keskin, analitik bir zihin gerektiren herhangi bir kariyerde başarılı olabilirler. Satürn olumsuz etkilenirse, kariyerleri için sağlıklarını veya ailelerini ihmal eden işkolikler olabilirler.

Yedinci evde: Bu aslında 7. evi yöneten Terazi ile bağlantısı nedeniyle Satürn için mükemmel bir yerleşimdir (Satürn Terazi’de yükselmiştir). İlişkilerde sorumluluk ve adalet, bu yerleşime sahip kişiler için önemlidir. Adalet istiyorlar bu da oldukça harika ortaklar olabileceği anlamına geliyor. Ortaklıkları ciddiye alıyorlar ve onları sürdürmek için çok çalışacaklardır. Bu nedenle mükemmel çalışanlar, eşler veya iş ortakları olurlar. Hukuka veya sosyal adalet çalışmasına girerlerse, oldukça yetenekli olabilirler. Satürn etkilendiğinde, ilişkileri kazanç için kullanabilir veya düşmanlardan ihanet yaşayabilirler. Partnerlerine karşı mesafeli veya kritik olmaları da mümkündür.

Sekizinci evde: Satürn 8. evde oturduğunda, vergiler, miraslar ve ortak finansman konusunda çok fazla sorumluluk getirebilir. Bu yerleşime sahip kişiler, başkalarının parasını özenle ele almalıdır. Satürn etkilenmişse, nafaka veya akılsızca spekülasyon yoluyla dava, ağır vergiler veya zararla karşılaşabilirler. Bazı durumlarda, vicdansız aile üyeleri nedeniyle miraslarını kaybedebilirler veya başka nedenlerle yasal miraslarından mahrum bırakılabilirler. Bazen evlilik partneri ilişkiye parasız gelebilir ve bu da zorluk yaratabilir. Cinsiyet bağlantısı nedeniyle, 8. ev Satürn konumu çekingenlik veya karışıklık yaşatabilir. Derinden etkilenen çizelgelerde cinsel işlev bozukluğu mümkündür. Bu zor yerleştirmenin anahtarı, paradan sorumlu olmak ve cinsel olarak sorumlu kalarak cinsel partnerle ilgili kısıtlamaları kaldırmayı öğrenmektir. Bazı metinlerde bu yerleşim uzun bir yaşama işaret edebilir.

Dokuzuncu evde: Bu mükemmel bir yerleşim. 9. evdeki Satürn ciddi bir bilgin olduğunu gösterebilir. Bu hakikati arayanlar akademiden zevk alır ve yüksek öğrenime devam edebilir. Bazı durumlarda, eğitim kurumlarında profesör olarak veya bu tür diğer görevlerde çalışmayı seçebilirler. Din veya felsefe de ilgi çekici olabilir ve bazı durumlarda bireyler dini bir organizasyonda rol almakla ilgilenebilirler. Satürn muhafazakar olduğu için, çoğu zaman inançları da olabilir. Satürn etkilenmişse, kutsal silindir türleri veya dinlerini başkalarını ezmenin bir yolu olarak kullananlar olabilirler. 9. ev seyahat ile ilişkilendirilse de, Satürn burada zevk yerine iş için seyahat eden insanlar üretiyor. 9. ev yasaları yönetir ve eğer Satürn burada oturuyorsa, dramadan kaçınmak istiyorsanız, onlardan olabildiğince uzakta yaşamak en iyisidir.

Onuncu evde: Satürn 10. evi yönettiği için, burası hepsinin en iyi yerleşimidir. Bu kariyere iyi gelir ve genellikle birey bir tür statü elde etmek ister. Büyük hırsları var ve zirveye ulaşmak için çok çalışmaya istekliler. Genellikle hedeflerine ulaşırlar ve çoğu durumda kendilerini yüksek pozisyonlarda bulabilirler. İtibarları onlar için önemlidir, bu da genellikle halkın nezdinde iyi durumda olmak için çok çalışacakları anlamına gelir. Bununla birlikte, katı ilkeleri korumalı ve bütünlükle hareket etmelidirler çünkü Satürn’ün bu konumu, özellikle olumsuz yönden bakıldığında, bir yükseliş ve ardından lütuftan düşüş getirebilir. Bazı durumlarda, bu yerleştirme, çok çalışan ancak birçok engelle karşılaşan veya fırsat eksikliği yaşayan bir kişiyi gösterebilir.

On birinci evde: Bu Satürn için olumlu bir yerleşimdir ve arkadaşlığı ciddiye alan birini gösterir. Çoğu zaman, bu insanlar bir şekilde arkadaşlarına bakmak isteyeceklerdir. Örneğin, arkadaşlarının hedeflerine ulaşmasına yardımcı olabilirler ya da arkadaşlarının kariyerlerini ilerletmeye yardımcı olabilirler. Arkadaşları da sırayla onlara yardım edecektir. Genellikle nüfuzlu veya daha yaşlı, olgun insanlarla güçlü arkadaşlıklar kurarlar. Bununla birlikte, bazı durumlarda, birkaç sırdaşın olduğu tam bir tanıdık çemberini tercih edebilirler. Gruplar ve kuruluşlar da hedefleri için faydalı olabilir. Satürn bu evde etkilendiğinde, bireyi kullanan veya bir şekilde yük olduğunu kanıtlayan arkadaşlar üretebilir.

On ikinci evde: Satürn 12. evde oturduğunda yalnızlığa ihtiyaç vardır. Bu yerleşime sahip kişiler yalnız zamana ihtiyaç duyarlar ya da sahne arkası gibi durumlarda çalışabilirler. Genellikle hastanelerde, hayır kurumlarında, kiliselerde, kurumlarda, hapishanelerde veya üniversitelerde çalışmayı seçerler. Bazı durumlarda, anonim bir şekilde insanlar için çalışabilecekleri devlet işlerine çekilebilirler. Aşırı duyarlı oldukları ve empati dolu oldukları için, bu yerleştirme mükemmel psikologlar üretebilir. Satürn olumsuz olarak etkilendiğinde, bu yerleşim yalnızlığı, zihinsel sorunları veya hapsedilmeyi gösterebilir. Aynı zamanda bireyi mahvetmek için perde arkasına pislik yapan hain düşmanlar anlamına da gelebilir.

 

Satürn Burçlarda

Koç Burcunda: Satürn, Koç burcunun egemen gezegeni olan Mars’a şiddetle düşman. Dahası, Satürn Koç burcunda zayıflar, bu da bu konumu kişi için elverişsiz hale getirir. Böyle bir yerleşimin düştüğü ev en çok etkilenir, özellikle evlilik ve partnerle ilgili olduğu için 7. ev ise ve Mars bir tutku göstergesi ise. Vedik Astrolojide, aynı zamanda hayırlı olaylarla, özellikle de evlilikle ilgilidir. 7. evdeki Koç burcunda Satürn sahibi olan insanlar ya evliliklerinde gecikme yaşarlar ya da evlilik hayatlarında sorunlar yaşarlar. Satürn’ün bu konumu aynı zamanda davranıştaki saldırganlığı da arttırır. Bu pozisyona sahip kişiler ilişkilerinden memnuniyet ve zevk almak için mücadele ederler. İlerlemede birçok engelle karşı karşıyalar. Bu onlara hayatta çok fazla endişe ve stres verir. Liderlik etme yeteneklerine sahip olsalar da, liderlik pozisyonlarında çok acı çekerler. Diğerleri genellikle onları yanlış anlar. Ayrıca yasadışı faaliyetlerde bulunurlar ve günahkar ve kıskanç olabilirler. O kadar da güvenilir değiller. Genellikle kendi yanlışlarından dolayı suçlanırlar.

 

Boğa Burcunda: Satürn, Boğa burcunun yönetici gezegeni Venüs ile dostane bir ilişki paylaşıyor. Satürn, karmanın efendisidir. Maddi varoluşun dünyevi aleminden sebat ve özgürlüğü temsil eder. Öte yandan Venüs, lüksler, maddi rahatlıklar, tutku, duygusallık ve mülklerle ilgilidir. Boğa burcunda Satürn ile doğan insanlar kendilerini her zaman bu iki güç arasında, maddi varoluşa karşı manevi kurtuluş ya daayrılma zevki arasında parçalanmış bulurlar. Boğa burcundaki Satürn, kişinin mutlu ve rahat olması için duygusal ve finansal güvenliğe güçlü bir ihtiyaç duyar.

Boğa burcundaki Satürn, kişiyi para konularında aşırı temkinli hale getirir. Bu tür insanlar tasarruflu olma eğilimindedir ve yalnızca gerçekte ihtiyaç duydukları şey için harcama yaparlar. Bu insanlar disiplinli ve sabırlıdır, hayatın sert gerçeklerine dayanma yeteneğine sahiptir. Başarı için çok çalışırlar. Çok zekidirler ve politika ve iş gibi meslekler için çok uygundurlar. Boğa burcunun bu konumu, duygusallığa da bir eğilim verir. Aşık oldukça incelikli olabilirler ve istedikleri kişinin sevgisini kazanmak için büyük çaba sarf edebilirler. Bunun nedeni Venüs’ün güçlü etkisidir.

İkizler Burcunda: Merkür, İkizler’in efendisidir ve Satürn ile neredeyse dostane bir ilişkiyi paylaşır. Buradaki Satürn, Merkür bilgeliğin göstergesi için yargısını etkiler. Bu tür insanlar zaman zaman aldatıcı olma eğilimindedir. Ayrıca kişiyi bağımlılığa karşı savunmasız hale getirir. Bu kişiler zaman zaman kaba ve bencil olma eğilimindedir. İkizler burcundaki Satürn de çok gezinme eğilimi verir. Bu insanlar hayatta istikrar ve organizasyondan yoksundur. Aslında, oldukça dağınık bir yaşam tarzına öncülük ediyorlar.

İkizler burcundaki Satürn, kişiyi dar görüşlü kılar. Satürn’ün bu yerleşimi, aynı zamanda kimya ve mekanik bilimlere de yerli ilgiyi verir. Bu tür insanlar hastalarında oldukça sistematik ve mantıklıdır. Oldukça popülerler ve iyi problem çözme becerilerine sahipler. Her zaman sadece sonuçtan emin olduktan sonra hareket ederler. Problemlerle soğukkanlı bir şekilde yüzleşirler. Ancak, yeni bilgileri işlemekte zorluk çekiyorlar. Tartışma, olayları daha iyi anlamalarına ve bir sonuca varmalarına yardımcı olur.

Yengeç Burcunda: Yengeç, zihin ve duygularla ilgili Ay tarafından yönetilen bir burçtur. Satürn Ay’a düşman olduğundan, Yengeç burcunda Satürn’e sahip olan kişide zihinsel bir sıkıntı yaratır. Bu yerleşime sahip insanlar büyük bir karakter derinliğine sahiptir. Düşünceleri derinlere uzanır. Satürn onlara yansıtıcı bir zihin verir ama zihni olumsuz ve iç karartıcı düşüncelerle doldurur. Bu tür insanlar diğerlerinden çok şey beklerler ve beklentileri karşılanmadığında oldukça kolay incinirler. Bu konuma sahip kişiler büyük ölçüde iç huzuru yaşamak için mücadele ediyorlar. Çoğu zaman, Yengeç’te Satürn olan insanlar hayatlarında bir yalnızlık duygusu hissederler.

Dışları sakin ve toplanmış ama çok fazla gizlenmiş, tıpkı durgun suların derinlere akması gibi. Yengeçte Satürn ile çocuklara ve arkadaşlara karşı güçlü bir düşkünlüğünüz var ama onlara sevginizi ve duygularınızı göstermekten hoşlanmıyorsunuz. Ailene çok bağlısın, bu hem bir yük hem de bir nimet olarak geliyor. Yakınlarınızı ve sevdiklerinizi severken, aranızda samimiyet eksikliği vardır. Yengeçteki Satürn ayrıca inatçı ve yavaş hareket eden bir karakter verir. Kişiyi diş problemlerine ve bencilliğe de yatkın hale getirir.

Aslan Burcunda: Güneş, Aslan’ın yönetici gezegenidir ve Satürn ile düşmanca bir ilişkiyi paylaşır. Güneş bir ateş topudur ve Satürn, Güneş’in ateşli burcu Aslan burcunda oturduğunda, doğal olarak alevleri körükler. Güneş ve Satürn arasındaki bu düşmanca ilişki nedeniyle, Aslan’da Satürn altında doğan kişi, kişiliğinde çok fazla saldırganlığa sahiptir. Güneş, babayı ve otoriteyi temsil eder ve Satürn Aslan burcuna yerleştirildiğinde, yerlinin babası veya otoriter figürüyle ilişkilerinde sorunlara neden olur. Bu tür insanlar, bir aslan gibi yalnızlık içinde yaşamayı severler. Gezginler gibi özgür ve rahatsız edilmeden yaşamak istiyorlar.

Aslan burcundaki Satürn, kişiye orta boy ve boy verir. Bu tür insanlar genellikle çok inatçıdır, hareket etmesi zordur. Hayatta çok çalışırlar ve genellikle bir liderlik rolü elde etmeye çalışırlar. Beceriklidirler ve iş yükünü ve sorumlulukları taşıyabilirler. Ebeveynler olarak, bu kişiler oldukça disiplinli olma eğilimindedir. Bu tür insanlar yazma ve okuma gibi yaratıcı alanlara çok ilgi duyuyorlar. İçeride yetenekleri olduğunu bilirler ancak kendilerini yaratıcı bir şekilde ifade etmek için mücadele ederler. Sadık olma eğilimindedirler ve asla başkalarının duygularıyla oynamaya çalışmazlar. Ancak bazen talihsiz hissederler.

Başak Burcunda: Başak burcunun yönetici gezegeni, İkizler burcunun da bulunduğu Merkür’dür. Merkür hem İkizler burcunu hem de Başak burcunu yönetirken, Satürn’ün bu burçların her birine yerleştirilmesi burçların mizacındaki farklılık nedeniyle farklı sonuçlar getirir. İkizler bir hava burcudur ve Satürn gibi havadar bir gezegen içine yerleştirildiğinde, kişi genellikle havada kaleler inşa etme eğilimi geliştirir. Satürn, Başak gibi ince ve ölçülü Bakire ile temsil edilen toprak burcuna yerleştirildiğinde, kişi çok daha anlayışlı olur. Böyle bir kişi kararlıdır, diğer kişiyi anlamaya çalışır ve birçok önsezinin ardından kararlar alır.

Başak burcundaki Satürn, kişiyi çok hünerli ve yaratıcı kılar. Bununla birlikte, böyle bir kişi kendine güvenmekte zorlanır ve çoğu zaman başkalarının tavsiyelerine güvenir. Bu tür kişiler çok yardımcı olma eğilimindedir. Daha az arkadaşları var ama oldukça sadıklar. Ancak bazen kaba, kavgacı ve dar görüşlü olabilirler. Yine de bu insanlar çok temkinli ve metodik. Başarıları genellikle ihtiyatlı yatırımların ve stratejik planlamanın ürünüdür. Hayattaki küçük sorunlar ve hıçkırıklar için endişelenmezler ve başarı için çok çalışırlar. Ancak sağlık bazen zarar görür.

Terazi Burcunda: Bu yerleşim, Vedik Astrolojide olumlu kabul edilir çünkü Terazi’nin yönetici gezegeni Venüs, Satürn ile dostane bir ilişkiyi paylaşır. Dahası, Satürn Terazi’ye yerleştirildiğinde yüksek konumdadır, bu nedenle doğal olarak bu yerleşim kişiye birden fazla şekilde fayda sağlar. Dost burcundaki konumu nedeniyle, Satürn burada yerlilere lüksler sağlar. Bu yerliler maddi rahatlık ve arayışlara eğilimlidir, ancak yaşamda bir denge kurma eğilimindedirler.

Satürn’ün Terazi burcunda olması, muhtemelen adaleti seven ve adil bir insan olacaksın. Seninki entelektüel ve diplomatik bir zihin. Kafa karıştırıcı durumlara ince cevaplarınız var. Başkalarıyla çalışmakta iyisin. Terazi’deki Satürn, başkalarını kendi yararınıza nasıl kullanacağınızı bildiğiniz anlamında sizi diplomatik yapar. Terazi burcunda Satürn olan insanlar iyi görünümlü olma eğilimindedir. Bununla birlikte, aşk ilişkilerinde ve evlilik konularında engellerle karşılaşırlar çünkü sevilmediklerini ve görmezden gelindiklerini hissetmeye eğilimlidirler. Başarılı bir evlilik, onların durumunda çok sabır ve sıkı çalışma gerektirir. Bazen evlilikte de gecikmeler yaşarlar.

Akrep Burcunda: Akrep, Satürn ile düşmanca bir ilişki paylaşan Mars tarafından yönetilmektedir. 8. evle ilgilidir. Akrep’te Satürn’e sahip olan insanlar, araştırmacı veya arkeolog olma eğilimindedir. İşlerin derinliklerine inme ve çok düşünme eğilimleri vardır. Akrep, düşünmeyi seven bir burçtur ve aynı şekilde inzivaya çekilme ve ciddiyetle ilgili Satürn de öyle. Bu yerleşime sahip insanlar ciddi olma ve doğası gereği çekingen olma eğilimindedir, ancak onlar da aynı derecede iradelidir. Meraklı varlıklardır ve her şeyin arkasındaki mantığı bulmayı severler. Akrep burcundaki Satürn ayrıca kişiye çok fazla saldırganlık ve egemen kişilik verir.

Akrep burcunda Satürn ile doğan insanlar maceracıdır ve risk alırlar. Çok fazla enerjileri var. Bununla birlikte, bazen sağlık sorunları ile karşı karşıya kalırlar ve saldırganlığa ve üstünlük hissine eğilimlidirler. Sakin ve düşünceli kalmak için mücadele etme eğilimindedirler. Başarı için güçlü bir dürtüye sahipler, ancak kendi tarzları oldukça gizemlidir. Bazen aşırı harcıyorlar. Doğası gereği oldukça talepkardırlar. Ayrıca sert ve şiddetli olabilirler. Zehir bu yerliler için tehlike oluşturur, bu nedenle toksik maddeler içeren durumlarda dikkatli olunmalıdır.

Yay Burcunda: Yay, Vedik Astrolojideki en yararlı gezegen olan Jüpiter tarafından yönetilir. Satürn ve Jüpiter arasındaki ilişki tarafsızdır. Satürn’ün Yay burcundaki bu yerleşimi kişiyi ruhani kılar.

Yay burcundaki Satürn insanların din, felsefe ve eğitime ciddi bir yaklaşımı var. Bu kişiler sıkı çalışmaya inanırlar ve oldukça samimi ve disiplinlidirler. Hayattaki odak noktaları kazanç ve başarıdır. Oldukça zeki ve beceriklidirler ve işleri başkalarından daha ustaca yapmayı bilirler. Öğretime ve ruhani kitaplara karşı güçlü bir eğilimleri vardır. Ayrıca hayatlarında çok fazla popülerlik kazanıyorlar. Genelde bu yerliler mutlu bir hayat sürerler, sadıktırlar ve aynı zamanda saygılı çocukları vardır. Herkesin gelişmesi için barışçıl bir atmosfer ararlar. Erdemli faaliyetlere çok ilgi duyuyorlar.

Oğlak Burcunda: Oğlak burcu, Satürn tarafından yönetilen bir toprak burcudur. Oğlak burcunda doğan insanlar, hayatın fırtınalarıyla yüzleşmek için çok fazla direnç ve savaşma ruhuna sahiptir. Satürn kendi burçlarına yerleştirildiğinde, başka gezegenlerin herhangi bir rahatsızlığı olmadıkça, sonuçlar muhtemelen olumlu olacaktır. Satürn’ün bu yerleşimi, kişiyi çalışkan bir insan yapar. Bu tür insanlar, gecikmelere ve engellere rağmen hırslarının farkına varırlar. Satürn aynı zamanda mesleği temsil eden 10. ev ile de ilgilidir. Satürn aynı zamanda astları da temsil eder ve Oğlak burcuna yerleştirildiğinde, kişi muhtemelen onlardan çok fazla yardım ve destek alır.

Bu kişiler sosyal hizmete meyillidir ve başkalarına çok yardım eder. Onurlu ve saygı duyulan varlıklardır. Yurtdışına seyahat etmeyi severler ve aynı zamanda güzel sanatlara da düşkündürler. Bu insanlarda güçlü bir hırs ve güç arzusu var. Kariyer onlar için büyük önem taşıyor. Bazen şüpheli ve bencil de olabilirler ama tavırları kibar ve saygılıdır. Hayatta büyük bir organizasyon anlayışına sahipler.

Kova Burcunda: Satürn Kova burcunun da yöneticisidir, kendi burcunda konumlandığından oldukça olumludur. Kova burcunda Satürn ile doğan insanlar bir gemi gibidir. Bu kişiler birçok duygu ve sırrı barındırır. Şefkatlidir ve başkalarına hizmet etmeyi sever. Doğru ve yanlış hakkında iyi bir yargıları vardır. Ayrıca liderlik etmek için güçlü bir istekleri vardır. Aslında, başkalarına doğru yolu gösterme eğilimindedirler. Sosyal çevreleri oldukça çeşitli ve çok büyüktür.

Kova burcundaki Satürn, güçlü bir konsantrasyon gücü verir. Bu konuma sahip kişiler demokratiktir ve eşitliğe inanırlar. Sık sık kendilerini ve başkalarını iyileştirmek için uğraşırlar. Tarafsızdırlar ve rasyonel bir karara varmak için argümanın her iki tarafını da gözlemlerler. Bu insanlar sorumlu varlıklardır ve aynı zamanda harika ve sadık bir arkadaş olurlar. Oldukça felsefi ve entelektüeldirler. Bununla birlikte, kendileriyle gurur duymaya yatkındırlar, bu da onlar da sosyal bir yalnızlığa götürür. Üstelik bu kişilerde alkol ve kadın bağımlılığı da mevcut olabilir.

Balık Burcunda: Balık, Jüpiter tarafından yönetilen bir su burcudur. Balık burcunda Satürn olan insanlar kendilerini maneviyata adama eğilimindedir. 12. ev ile olan ilişkisi nedeniyle, ruhsal kurtuluşa doğru ilerleme eğilimindedir. Balık burcu, ters yönde yüzen iki balığın temsilidir. Aynı zamanda su ile de ilişkilidir. Satürn Balık burcuna yerleştirildiğinde, kişi derin bir düşünür olur. Böyle bir insan, her konuyu derinine kadar inceler. Satürn, bu konuma sahip kişilerin daha iyi kararlar vermesine yardımcı olur ancak bir öğretmen gibi değil de daha çok bir akıl hocası gibi. Onların rehber ruhu olarak çalışır.

Balık burcunda Satürn ile doğan insanların sanata karşı güçlü bir tutkuları var. Bu konuma sahip kişiler, muhtemelen disipline etme ve politika oluşturma konusunda iyi oldukları için arkadaşları ve akrabaları arasında genellikle baş rol oynarlar. Bu konuma sahip kişiler kibar, zengin, şefkatli, duyarlı ve sadık olma eğilimindedir. Bu tür insanların sanat gibi yaratıcı alanlara güçlü bir ilgisi vardır. Aslında kariyerlerini sanat veya maneviyat alanında yapmaları muhtemeldir. Bu yerliler, iyi öğrenenler olma eğilimindedir ve kendinden emin bir yaklaşıma sahiptir. Parlak bir gelecek arıyorlar ve bunun için de çalışıyorlar. Bu kişiler aynı zamanda şımartmayı da severler.

Write A Comment