Athena; astrolojide Pallas asteroidi… Sembollerinden biri zeytindir.

Gelelim hikayesine; bu Athena Atina şehrine ismini veren Zeus’un savaşçı kızı. Zeus bir yarışma düzenler ve Atina’ya en güzel hediyeyi vereni şehrin koruyucusu ilan edecektir. İki Tanrı çıkar ortaya; Poseidon ve Athena. Poseidon bir göl, Athena ise zeytin ağacı hediye eder. Şifasının sonsuz olduğunu ve ölümsüzlere çok iyi geleceğini söyler. Bütün Atinalı kadınlar Athena’ya oy verir ve kadınların sayısı erkeklerden 1 fazladır. Babası Zeus da bu hediyeyi çok sever. Neticede Athena’nın hediyesi çok daha değerli bulunur. Buna kızan Poseidon ise Atina şehrine bir sel gönderir. Pallas Athena, en kurnaz en zeki Tanrıça olarak geçer Olimpos’ta. Savaşlarını zekasıyla kazanır. Poseidon’u sakinleştirmek için ona bir zeytin dalı uzatır ve o an sel durur. İşte zeytin dalı uzatma kelimesi de buradan gelir.

Mitolojik hikayeler ve kollektif bilinç astrolojinin zeminini oluşturur. Doğum haritanızda Pallas hangi evdeyse o evi korur, kollar, sizi o evin konularında güçlü kılar. Güçlü bir Pallas hayattaki zorluklarla nasıl mücade ettiğinizi anlatır.
Pallas, toprak grubu burçlarında ve 3-6. evlerde çok güçlüdür. Müthiş bir savaş yeteneği verir. Ve savaşı kaba kuvvetle değil zeka ile kazanmayı anlatır.

Write A Comment