Astrolojide Mars Neyi Temsil Eder?

 

Mars dünyadaki yaşam enerjimiz, gücümüz ve iradeyi temsil etmektedir.

Yönetici Burcu Koçtur ve eril özelliklerimizi anlatır.

Olay ve durumlarla nasıl mücadele ettiğimizi burada ki bereketi ve bunun sonrasında nasıl kazanacağımız da Mars ile ilgilidir.

Mars hangi evdeyse gücümüzü ifade etme şeklimiz de öyledir.

Mars’ın yarıçapı Dünya’nınkinin yaklaşık yarısı kadardır. Elementi Demirdir.   Yüzeyinde ki demir oksitten dolayı kızıla yakın bir renktir ve bu yüzden Kızıl Gezegen olarak da tanımlanmaktadır.

Mars’ı çalıştırmanın yolu; mücadele etmek, kendini korumak ve gücünü doğru kullanmaktır.  Harita bu şekilde olumluya çevrilebilir. Ancak zararlı ve zayıf Retro bir Mars var ise haritada kişi bunları yaşamak durumundadır.

 

Mitolojide Mars Neyi Temsil Eder?

 

Mars Roma mitolojisinde Savaş Tanrısıdır. Önceden tarım ve bereket tanrısı iken roma halkının yunan kültürü ile tanışmalarının ardından Mars yunan savaş tanrısı Ares ile tanımlanmaya başlamıştır.  Ares korkak, hilekâr, zalim ve erdemi olmayan bir karakter gibi olsa da Romalılara göre de cesaretli, atak, adaletli ve erdemli bir savaş tanrısı olarak adlandırılmaktadır. Aslında ikisi de savaşçıdır biri dürüstlüğü severken diğeri de hilekârlığı sever.

Aslında burada gözlemlediğimiz Marsın iyicil etkilerini çalıştırdığımız da yani etik ve ahlak kurallarını yerine getirdiğimizde, pes etmeden hakkıyla ile mücadele verdiğimiz de savaştan Erdemli ve olgun biri gibi çıkarak bunun da ödülünü alacağımızı göstermektedir.

Aynı şekilde Marsımızı kötü kullandığımız da yani etik ve ahlak kurallarına uymadığımız da ve dürüstlükten saparak hileye başvurarak ya da kurban psikolojisine girdiğimizde yaşam savaşından başarılı bir şekilde çıkamayacak ve bedellerini de başka şekiller de ödeyeceğimizi anlayabiliriz.

 

Mars Burçlarda Nasıl Etkiler

 

Mars Koç Burcunda: Güçlü, Cesur, atılgan,  atletik, spora düşkünlük verir. Zaman zaman da sakarlık, agresif ve kavgacı bir hal ve fevri çıkış verebilir.

Mars Boğa Burcunda: Burada zararlıdır. Atalet verir. Tembellik, gereksiz inat, geç harekete geçme ve miskinlik verir.

Mars İkizler Burcunda:  Zeki, manipülatör, konuşkan ve kıvrak zekâ verir. Hızlı düşünüp konuşan bir yapı verir.

Mars Yengeç Burcunda: Hayatın merkezine sevdiklerini ve kendilerini alırlar, güven problemi,  İçsel güven arayışı, iç çatışma yaşayan bir yapı verir.

Mars Aslan Burcunda: Güçlü, enerjik, yaratıcı, kararlı, şevkli bazen de fazla egolu bir yapı verebilir.

Mars Başak Burcunda: Titiz, detaycı, eleştirel, çalışkan, sağlığına düşkün ama devamlı sağlık sorunları yaşayan bir yapı verir.

Mars Terazi Burcunda: Kavgadan kaçan, hakkını aramakta zorlanan,  girişken olamayan bazen de psikolojik ve bedensel şiddet gören bir etki verebilir.

Mars Akrep Burcunda: Güçlüdür, krizlere yaşar ama krizlerden kaçmaz savaşır. Gücünü sert kullanırsa kindar, sivri dilli, şiddete meyil verebilir.

Mars Yay Burcunda: Atılgan, fevri, Ani tepki veren bazen de gergin, öfkeli, bir anda parlayan ve çabuk sakinleşen bir yapı verir.

Mars Oğlak Burcunda: Yönetici, lider, soğukkanlı, tedbirli, çalışkan sözüne güvenilir ve sorunları çözmede nasıl mücadele vermesi gerektiğini bilen bir yapı verir.

Mars Kova Burcunda: Güçlü, mücadeleden kaçmayan, analitik zekâsı yüksek ve mantığıyla hareket eden bir yapı verir.

Mars Balık Burcunda: Kişi kurban bilincinde olur. Psikolojik problem, yanlış kararlar alma, şiddet görme ya da gösterme eğiliminde olabilir.

 

Mars Evlerde Nasıl Etkiler

 

Mars 1. Evde: Çok güçlü çalışır çok enerjik baskın bir kişilik verir ve iyi çalışır.

Mars 2. Evde: Zayıftır. Çok para harcar. Ekmeğini taştan çıkarır. Çok çalışması gerekir. Zor kazanır ve çok harcar. Paraya takıntılı olabilir.

Mars 3. Evde:  Aktif bir zihin verir. Tartışmayı sever. Zaman zaman yolculuk ve seyahat ile ilgili sıkıntılar akraba ve kardeşlerle ilgili kavga ve problem getirir.

Mars 4. Evde: İyi çalışmaz, zayıf ve güçsüzdür. Ailede kurban olunabilir çocukken babadan şiddet görmüş olabilir ya da şiddete tanıklık etmiş olabilir. Ani patlama kızgınlık çocukken ezilme verebilir. Yaşanılan evde sürekli tadilat getirir.

Mars 5. Evde: Eğlenceli karakter. Zararlı değildir. Eğlence sektöründe çalışıyor olabilir. Aklından geçeni düşünmeden söyler. Cinsel anlamda enerjisi yüksek libidosu yüksektir. Arkadaşlarla ilgili problem verebilir.

Mars 6. Evde: İşkolik insanlarda görülür. Çalışmayı çok severler. Hizmet sektöründe çalışmayı hizmet etmeyi severler. Sağlıkla ilgili problem çok yaşarlar. Fiziksel güç gerektiren işler yaparlar ve titizdirler.

Mars 7. Evde:  Sıkıntılı çalışır. Hem erkekte hem kadında sıkıntı verir. Kadında şiddet erkekte huzursuzluk ve huysuz bir eş verir. Partneri ile tartışarak iletişim kurar. Uzlaşmacı bir Mars değildir.

Mars 8. Evde: Güçlüdür. Kriz yönetiminde başarılıdır, ailede miras eş geliri bankalarla ilgili problem getirir. Cinsel anlamda güç libido fazlalığı sert açılarda cinsel sorunlar verir.

Mars 9. Evde: Savaşçı bir ruh halindedir. İnançları uğruna savaşır. Eğitime dair hayalleri vardır. İdeal öğretmen olabilirler. Yurtdışı seyahatlerinde aksamalar verir.

Mars 10. Evde: Küçük yaşta çalışmaya başlarlar. Cerrah doktor diş hekimi gibi metal kesici aletlerle iş yapabilir. Kariyer hayatında güçlüdür. Fiziksel efor gerektiren işler yaparlar.

Mars 11. Evde: Güçlü çalışkan ve disiplinlidir. Güçlü bir çevresi olan ve çevresinden güç ve destek alan kişilerdir. Hümanist topluma faydalı olmak için çabalayan karakterlerdir.

Mars 12. Evde: Bilinçaltı ile ilgili olaylar verir. Kurban olma sefillik kişide güven problemi verir. B Bilinçaltında gizli şiddet ve taciz olaylarına karşı endişe duyar. Hayatlarında çok zorlanırlar çok mücadele verirler. Gizli düşmanları çok olur. Ama mücadelede yılmazlarsa orta yaşlardan sonra büyük başarı elde ederler. Güven problemi yaşarlar.

 

 

 

Write A Comment