Mayıs 2020 İkizler burcunda Venüs retrosu! Bir devir kapanıyor!

 12 Mayıs 2020 – 25 Haziran 2020

Aşkın ve sevginin gezegeni Venüs , Zodyak üzerinde 8 yılda bir diyagram yani döngü çiziyor. Ve 8 yılda bir pentagram tamamlanmış oluyor. Bu yazıda Venüs’ün astronomik ve matematiksel incelemesine de değineceğiz ve Fibonacci sayısı ile bağlantısına da tanıklık edeceksiniz… Gelelim fasulyenin faydalarına…

Venüs’ün Synodik periyodu 584 güne tekabül ediyor. Synodik periyod dediğimiz kavram ise bir Venüs retrosundan diğer Venüs retrosuna kadar olan zaman dilimi.  5 Venüs retrosu tamamlanınca 2920 gün tamamlanıyor. Ve bunu güneş dönüşü olan 365’e böldüğümüzde de 8 yıllık döngünün sağlamasını elde ediyoruz. Astroloji ilmi matematiktir, fal değil, unutmayın J

Sağlaması:

584×5=2920 gün, 2920/365 = 8 yıl

Biz buna Venüs Pentagram’ı diyoruz!

Aşağıda gördüğünüz üzere 5 köşeli bir pentagram yani döngünün tamamlanması ise 12 Mayıs 2020’de Venüs’ün pentagramın 5. Ve son ayağını oluşturması ile gerçekleşecek.

VENÜS PENTAGRAMI

Venüs İkizlerdeki retrosu ve Venüs’ün Yay burcundaki retrosu tüm retrolarından daha önemli!!! Tüm retro Venüsler zevk ve haz ile ilgili bir karma problemini temsil eder bunu da dikkate almak gerekir. Eğer haritanızda Venüs retro ise işaret ettiği konuyu çözmeden karmanızı yönetip, tamamlayamazsınız. Yani Venüs dediğimiz gezegen aslında çok derin matematiksel alt anlamlara sahipi bir gezegendir. Sadece Afrodit yok işin içinde.

Venüs, 15 Mayıs 2012’de bu pentagramın ilk ayağını oluşturdu ve İkizler burcunda retro yaptı. Mayıs 2012’den bu yana Venüs ile bağlantılı olan;  beşeri ve ilahi sevgi dilimiz, aşk ve ilişkilere bakış açımız, değer yargılarımız, ahlaki konular, cinsellik, kendimizi ne kadar sevdiğimiz ve sevgi dilimizi nasıl kullandığımızla ilgili bir devri kapatıyoruz.

VENÜS VE FİBONACCİ SAYILARI

Bu 8 yıllık zaman diliminde Venüs, Güneş’in etrafında 13 tur döndü..

İtalyan matematikçi Leonardo Fibonacci’nin ünlü Fibonacci sayı dizisine bir dönüp bakalım bu noktada.

Fibonacci sayıları ve Venüs’le bağlantısı

0, 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55,  89, 144, 233, 377, 610, 987, 1597

İki ardışık Fibonacci sayısının oranı Altın oran’a yani 1.618… e yakındır.

Burada ise 8 yıllık döngüde Güneş’in etrafında 13 tur atan Venüs’e döndüğümüzde 8/13 ile altın orana yakın değeri verdiğini görüyoruz.

Yani sevgi ve aşk lisanı Venüs’ün matematiksel olarak da altın oranla bir bağı olduğunu görmüş olduk.

VENÜS İKİZLER BURCU RETROSU GENEL ÖZETİ:

12 Mayıs 2020 – 25 Haziran 2020

Venüs İkizler’de peregrindir. Karışık, tutkulu, tuhaf aşk ilişkileri getirir. Bu dönemde kamuoyunda olay yaratacak ensest, aile içi tuhaf aşk ilişkilerine şahit olacağız.  Venüs retro hareketine 21 derece İkizler’de başlayacak ve burada hem Capella hem de sonrasında Bellatrix sabit yıldızları aktif olacak. Bunlar tuhaf yıldızlardır. Sapkınlıkları, gizli saklı olanları açığa çıkarır. Namussuzluk, iki yüzlülük, dolandırıcılık, ticari sıkıntılara da yol açar.

Finansal anlamda da, Venüs döngüsü 2012’de hayata geçen ya da yükselen şirketlerle ilgili büyük batışlar, sonlar ya da gizlenenlerin açığa çıkmasını getirecek. Yani Ak koyun kara koyun belli olacak! Finansal anlamda zor günler bizi bekliyor, temkinli olmalı… 

12 MAYIS -25 HAZİRAN 2020 Burç Yorumları

İKİZLER BURCUNDA VENÜS RETROSU VE BURÇLARA ETKİLERİ

KOÇ: Venüs retrosu ile birlikte gündeminizde taşınmalar, yakın çevre ve kardeşleriniz olacak. Daha önceden gündeminizde olan taşınma süreçleri ya da el becerisiyle alakalı yapmak istediğiniz girişimler varsa bunları sonuca ulaştırabilirsiniz. Yakın çevrenizdeki arkadaşlarınızla kopuşlar, bitişler de olabilir. Venüs retrosu kapanışları ya da yeni başlangıçları getirecek ama krizlerle birlikte… Yakın çevrenizdeki kadınlardan zarar görebilir, yalanlar duyabilirsiniz. Her söylenene inanmayın ve manipülasyonlara karşı gözünüzü açık tutun.

BOĞA: Venüs retrosu Boğa burçlarının önüne maddi konuları getirecek. Gündeminizde miras konuları, alma-verme dengesinde yaşanacak problemler, finansal ciddi bir sıkıntının çözümü ya da para kayıplar, iflaslar olabilir. Önceden süregelen bir mahkeme ya da miras konusu varsa, bunların çözümlenmesi de olası. Boğa burçlarının Haziranın sonuna kadar para konularında kendilerine hakim olmaları, gider dengelerini sağlamaları ve temkinli olup risksiz yatırımlar yapmaları gerekiyor.

İKİZLER: Venüs retrosunun etkisiyle, kendini değersiz, huzursuz, önemsiz hissettiren her şeyi hayatından kesip atacak İkizler burçları. Özellikle evli İkizler için evliliklerde krizler, sonlanmalar olabilir. İlişkilerde sonlanmalar olabileceği gibi, ilişkilere bakış açılarınızda sonlanmalar da olabilir.Yeni ilişkilere de başlamayın, bu dönemde ilişkilerinizle ilgili iki akıl arasında kalma, iki kişi arasında kalma gibi durumlar deneyimleyebilirsiniz. Retroda etkisi olacak sabit yıldızların da etkisiyle gizli saklı her şey açığa çıkacak. Sizden saklananlar ya da sizin sakladıklarınız… İkizler için bir diğer önemli nokta ise, haziran sonuna kadar fiziksel bir değişiklik yapmamaları gerektiğidir. Bu dönemde yapacağınız fiziksel değişikliklerden istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz. Sanatsal, yaratıcı işler yapan İkizler burçları için ise efsanevi bir dönem olacak. Bu dönemde artan yaratıcılığınızın da etkisiyle üreteceğiniz her şey mükemmel olabilir.

YENGEÇ: Venüs retrosu ile birlikte gündeminizde, gizli düşmanlıkları, arkanızdan özellike kadınları tarafından çevrilen dolaplar, manipülasyonlar, gizli düşmanların ortaya çıkması gibi konular olacak. Bu dönemi kendi lehinize çevirmek için bilinçaltınızı değiştirin. Size sıkıntı veren ne varsa, korkularınız, kaygılarınız neyse bu konularda yapılacak terapiler, çalışmalar ve özellikle akupunktur çok iyi sonuçlar verir. İlişkisi olan yengeç burçları ise bu dönemde aldatılabilir ya da aldatıldığını öğrenebilir.

ASLAN: Aslan burçlarının 2012’den bu yana içinde bulundukları arkadaş çevresi, sosyal çevre, ikili ilişkiler döngüsü gelen Venüs retrosu ile tamamlanıyor. İlişkilerinizle ilgili bambaşka bir evreye geçiyorsunuz ve bütün ilişkilerinize bakış açınız değişiyor. Bu bakış açısı değişimiyle birlikte, ilişkisi olan Aslan burçları için sonlanmalar ya da gizli kalmış gerçeklerin açığa çıkması gündem oluşturabilir. Arkadaşlıklarınız bitebilir, sosyal çevreniz değişebilir. Yine eski arkadaşlarınızın hayatınıza tekrar dahil olması ya da eski arkadaşlarla yarım kalmış hesapların kapanması gibi durumlar da gerçekleşebilir.

BAŞAK: Başak burçlarının iş ve kariyer hayatları ile ilgili yeni kararlar vermelerini, belki bir sonlanışı ve bir sonraki aşamaya geçişi getirecek Venüs retrosu. İş yerinde kadınlarla ilgili anlaşmazlıklar, iftiralar, yalanlar, dolandırıcılıklar, manipülasyonlar gündeminizde olabilir. İş hayatınızla ilgili attığınız adımlara dikkat edin. Bu dönemde yaptığınız sözleşmelere, size gelen tekliflere ekstra dikkat edin, size gelen her şeye inanmayın. Fırsatları değerlendirin ancak Venüs retrosu bittikten sonra bir daha o insanlarla iş yapmama olasılığını aklınızda bulundurun.

TERAZİ: Venüs retrosunda Terazi burçlarının gündeminde yakın çevreyle ilgili değişim dönüşümler, eğitim-okul konularında başlangıçlar ya da bitişler olacak. Uzun zamandır eğitimini aldığınız bir hobiniz varsa bunu mesleğe dönüştürebilir ya da yeni bir hobi edinebilirsiniz. Yaratıcılık isteyen işlerde başarı elde edebilir, yeni girişimler yapabilirsiniz. Yurtdışıyla alakalı işler de yine gündeminizde olabilir. Akrabalar ve kardeşlerle ilgili problemler deneyimleyebilirsiniz. Bu noktada dengede ve politik olmak işinize yarar. Sonuçlanmasını beklediğiniz davalar varsa bunlar sonuçlanabilir ya da bu konularda iftiralarla karşılaşabilirsiniz.

AKREP: Uzun zamandır süren miras konularının, mahkemelerin çözümlenmesi, eşlerin işleriyle ilgili sıkıntılar, finansal problemler Venüs retrosunda gündeminiz olabilir. Yine retronun etkisiyle yakınlarınızın sağlığında problemler, ani kayıplar, beklenmedik gelişmeler yaşayabilirsiniz. İlişkisi olan Akrep burçları içinse aldanma-aldatmaların ortaya çıkması söz konusu olabilir. Mayıs-Haziran boyunca beklenmedik, sert gelişmeler yaşayıp bu krizlerle baş etmeyi ve krizden daha da güçlenmiş çıkmayı öğreneceksiniz.

YAY: Yay burçlarının ilişkilerinin, ortaklıklarının, evliliklerinin sınandığı bir süreç… Birlikte çalıştığınız insanlarla sıkıntılar yaşayabilir, yaptığınız anlaşma ve sözleşmelerin iptal oluşunu deneyimleyebilirsiniz. Evli Yay burçlarının evliliklerinde yaşadıkları bazı problemlerin gelen bir krizle sonuca bağlanması ya da boşanmalar söz konusu olabilir. Bekar Yay burçlarının ise karşılarına evliliklere ve ilişkilere bakış açılarını değiştirecek birileri çıkabilir. Ancak bu süreçte karşınızdaki kişiyi yavaş yavaş tanımak ve ani karar vermemek önemli. İlişkilerde sağlam ve önemli adımları Temmuz ortasına bırakmak daha doğru olur.

OĞLAK: Oğlak burçlarının iş ve kariyerle, birlikte çalıştıkları insanlarla ilgili problemler yaşayabileceği bir dönem. Gündeminizde dedikodular, iftiralar, yanlış anlaşılmalar, çatışma ve kıskançlıklar olabilir. Özellikle haritanızda Venüs ya da Mars’ınız retroysa bu dönemi yeni bir işe başlama açısından değerlendirebilirsiniz. Sağlık ise bu süreçte sınanacağınız başka bir konu. Kendi ve yakınlarınızın sağlığı açısından dikkatli olmakta fayda var.

KOVA: Bu Venüs retrosu Kova burçlarının aşk ve ilişkilere dair bakış açısını tümüyle değiştirecek. Geçmişinizden tamamlanmamış ilişkiler karşınıza çıkabilir. Geçmişte tamamlanmamış ilişkilerinize şans verebilir ya da hesaplaşmalarınızı yapıp vedalaşabilirsiniz. Yeni başlangıçlar olmasa da başlangıç yolunda adımlar atabilirsiniz. Eğer ilişkilerinize bakış açınız değişmezse, kendi döngünüzü tamamlamazsanız da yakın çevrenizde krizler deneyimleyebilirsiniz. Mayıs-Haziran aylarında manipülatif ve dedikoducu insanlardan uzak durun, kendinizi koruyun.

BALIK: Balık burçları, Venüs retrosu ile birlikte aile bireyleriyle, aile bireylerinin sağlıklarıyla ilgili sıkıntılar yaşayabilir. Özellikle aile köklerinde yaşadığınız, çocukluğunuzda yaşadığınız travmalarla yüzleşebilirsiniz. Ev alabilir, taşınabilir, evle ilgili bazı konuları netleştirebilirsiniz. Bu dönemde kafanız karışık olabilir, kendinizi değersiz, sinirli, gergin hissedebilirsiniz. Baş etmek için Balık burcunun yaratıcı yönünü kullanın ve sanata yönelin.

 

Bir dönem kapanıyor! Venüs retrosu ve burçlara etkileri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *