astroloji haberleriSavaş Baltaları! Eylül Ayı Astrolojide Bizi Neler Bekliyor?

Eylül 2, 2020by Astrolog Elvan0

Eylül Ayı Astrolojik Analizi

Eylül ayına Venüs – Satürn karşıtlığı ile başlıyoruz. Ayın ilk günlerinde süregelen ilişkilerimizde kopmalar ve huzursuzluklar yaşamamız normal. Güneş de Başak burcunda ilerlerken iletişimimizde fazla eleştirel davranmak sorun yaratabilir.

2 Eylül Balık Dolunayı

2 Eylül sabah saat 8:22’de Balık burcunda bir dolunay gerçekleşecek. Sağlık sektörü ile ilgili önemli gelişmelerin ve sonuçların alınacağı, önemli kararların gündeme geleceği bir dolunay haftasına gireceğiz. Korona’nın aşısı ya da tedavisine dair çok önemli bir gelişme dünyayı bekliyor. Ayrıca dolunay haritasında anın yükseleni Terazi’de ve 7. Evdeki Chiron’un Güneş’te aldığı 150’lik bize ortaklık ve evliliklere dair ani sonlanmaların olacağını fısıldıyor. Ayrıca gün yüzüne çıkacak sırlara ve kapalı kapılar ardında konuşulan gerçeklerin açığa çıkmasına işaret ediyor. Yani arkadaşlar; 2 Eylül Balık burcundaki dolunayla ak koyun kara koyun meydana çıkacak. Bu dolunayda en gergin hissedecekler; Balık, Başak, İkizler ve Yay burçları olacak. Etkisi bir hafta sürecek. Ruhsal ve spiritüel enerjinin açığa çıkacağı, psişik güçlerimizi keşfedeceğimiz bir dolunay olduğu için alacağımız kararlarda sezgilerimizi dinlemek önemli. Rüyalar da haberci.
Türkiye için analiz ettiğimizde, okulların açılıp açılmamasına dair kesin açıklama bu dolunayın etkisi ile gerçekleşecek. Borsa ile ilgili de önemli gelişmeler yaşanacak, özellikle yatırım yapanlar takipte kalsın. Türkiye’nin ay düğümleri üzerinde gerçekleşeceği için oldukça önemli bir dolunayla Eylül ayına giriş yapacağız. Uluslar arası ilişkilerde bir ortaklığı noktalamak ve başka bir strateji izlemek mümkün olabilir. Mahkemelerle ve yeni yasalarla ilgili konular meclis gündemine gelecek ve kamuoyunda epey ses getirecek olaylara şahit olacağız.

Mars Retrosu Geliyor!

Ve zurnanın zırt dediği yer; 9 Eylül’de Koç burcundaki Mars retrosuna hazır mıyız? Hem de en agresif burçta, Koç’ta retro yapacak. Temmuz ve Ağustos ayında yaşanan patlamalar, yangınlar, anlaşmazlıklar, siyasi çıkışlar ve güç gösterilerinin etkilerini, yansımalarını ve sonuçlarını 9 Eylül itibariyle göreceğiz. Esas şimdi GELİYOR GELMEKTE OLAN!

Tarihe baktığımızda, Mars’ın Koç burcunda retrosu 1941 Eylül’ünde gerçekleşiyor. İkinci Dünya Savaşı’nın en sert etkilerini tüm dünyanın hissettiği bir dönemi…
14 Eylül pazartesi günü Ay Venüs kavuşuma Merkür’ün tatlı bir açısı var. 09:00 ile 17:00 saatleri arasında niyet, dua ve dileklerinizi dileyebilirsiniz.

17 Eylül Başak Yeni Ayı

17 Eylül Perşembe günü ise saat 14:00’te Başak Yeni Ayı gerçekleşecek. Bu yeni ay eğitim ve öğretim hayatının yeniden başlamasını da tetikleyecek bir yeni ay. Tahminimce siyasiler daha önceden söyledikleri 21 Eylül tarihi civarında kontrollü olarak eğitim dönemine başlayacaklardır. Fakat bu yeni ay, kadersel düğümlere kare. Yani verilen karar bir süre sonra iptal edilebilir ya da tekrar dijital eğitime geçebiliriz.
Türkiye’nin haritasında halkın bütününü ilgilendiren yeni uygulamalar ve kurallar alınabilir. Ayrıca madenlerle ilgili yeni gelişmeler ve anlaşmalar gündemde olabilir. Türkiye bu yeni ayla, yeni siyasi ittfaklara girebilir fakat 11. Evinden geçen Mars retrosu Meclis’te çıkacak ikilemlere ve kavgalara işaret ediyor. Eylül sonunda Meclis’te tansiyon oldukça yükselecek. Parti içlerinde de anlaşmazlıklar söz konusu olabilecek. İttifak haline olan partilerle ilgili bölünmeler ya da kavgalar yaşanabilir. Sinirler oldukça gergin olacak. Özellikle muhalefet kanadında bu gerginliklere tanık olacağız.
24 Eylül itibariyle ise çok sert enerjiler hakim olacak gökyüzünde. Özellikle 27 Eylül ve sonrasına dikkat! Sakin ve dengede kalmakta fayda var. Mars Koç burcunda retro yapacak ve sırayla Satürn ve Pluto’ya kare açı yapacak. İşte burada savaş baltaları çıkacak. Güç gösterileri, protestolar, eylemler, patlamalar, bombalı saldırılar, askeri harekatlar, 2020 yazında ülkeler arasında yaşanan gerginlikler tavan yapacak. Türkiye – Yunanistan ilişkileri, Ermenistan –Azerbaycan gerginliği, Rusya’nın olaylara müdahalesi ve çıkışları, Amerika ve Çin liderleri gündemde olacak. Sert bir sonbahar bizi bekliyor. Herkes temkinli olsun…
Hepsi bir sınav, dilerim geçeriz…

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *